پایان تلخ سال 2022 برای دنیای فوتبال/ فوری: سلطان فوتبال، پله، درگذشت

به گزارش “ورزش سه”، پله از مدت‌ها قبل در حال مبارزه با بیماری سرطان بود و در چند ماه اخیر بارها برای درمان این بیماری راهی بیمارستان شده بود. 
چند هفته قبل و در جریان برگزاری جام جهانی 2022 قطر بود که حال او رو به وخامت گذاشت و به بیمارستان آلبرت انیشتن شهر سائو پائولو منتقل شد و امشب در سن 82 سالگی پس از مشکلات قلبی و کلیوی که در چند روز گذشته برای او به وجود آمده بود از دنیا رفت. 

خانواده پله در روزهای اخیر در کنارش حضور داشتند.

این ستاره فوتبال برزیل در 23 اکتبر 1940 در میناس گرایس به دنیا آمد و نام کامل او ادسون آرانتس دو ناسیمنتو بود و به گفته خودش عشقش به فوتبال از سن 9 سالگی رو به افزایش گذاشته و به پدرش وعده داده بود که روزی فاتح جام جهانی خواهد شد. 

طولی نکشید که او به این وعده عمل کرد و هشت سال بعد در حالی که فقط 17 سال داشت توانست فاتح جام جهانی 1958 سوئد شود و با جام قهرمانی به خانه برگردد و این موفقیت بزرگ را چهار سال بعد در جام جهانی 1962 نیز تکرار کرد. اما این هم پایان ماجرا نبود و او برای سومین بار در جام جهانی 1970 هم طعم قهرمانی را با تیم ملی کشورش چشید. 

شرایط جسمانی پله در چند هفته اخیر رو به وخامت رفت

پله در مجموع در چهار جام جهانی برای تیم ملی کشورش به میدان رفت و موفق شد در 14 بازی 12 گل برای برزیل به ثمر برساند و نامش را در تاریخ فوتبال این کشور جاودانه کند. 

1774311
هواداران تیم ملی برزیل در جریان جام جهانی برای او آرزوی سلامتی کرده بودند

او همچنین از 1956 تا 1974 برای باشگاه سانتوس به میدان رفت و در مجموع 1114 بازی برای این باشگاه انجام داد، 1090 گل زد و لقب سلطان فوتبال را نیز از آن خود کرد. 

 

نظر شما !!