پزشکان بدون مرز: طالبان توافقات بشردوستانه را نقض نکرده‌اند

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، «کریستفر استوکس» عضو ارشد بخش بلژیک پزشکان بدون مرز با اظهار اینکه طالبان اهمیت بهداشت و درمان را درک می‌کند و به زنان اجازه می‌دهد تا در بیمارستان کار کنند.

وی افزود که طالبان هرگز موافقتنامه‌های بشردوستانه را که در سال 2016 با پزشکان بدون مرز داشتند را نقض نکردند و پس از به قدرت رسیدن نیز همچنان به توافقات پایبند هستند.

استوکس به «تاس» گفت: پس از آنکه بیمارستان ما در قندوز در حمله هوایی آمریکا نابود شد، ما توافقنامه‌هایی را ایجاد کردیم تا اطمینان حاصل کنیم که دوباره چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد.

عضو ارشد پزشکان بدون مرز افزود: بنابراین ما مجموعه‌ای از اسناد و مدارک انسانی و اصولی با طالبان، آمریکایی‌ها و دولت افغانستان برای حفاظت از بیمارستان‌ها، آمبولانس‌ها، بیماران و کارکنان خود ایجاد کردیم. این توافقات ادامه یافت و طالبان هنوز به آن احترام می‌گذارند، ما هیچ حمله‌ای از طالبان به پزشکان بدون مرز نداشتیم.

وی با اظهار اینکه پس از تصرف قدرت توسط طالبان، افغانستان امن‌تر شده است، گفت که با این حال کار سازمان‌های امدادرسان به دلیل بحران اقتصادی و تحریم‌ها پیچیده‌تر شده است.

استوکس اظهارداشت: از طرفی امنیت در افغانستان تا حدودی بهبود یافته است. برای ما و برای بسیاری از افغان‌ها اکنون سفر از طریق جاده آسان‌تر است و این توسعه‌ای مثبت است، اما از طرف دیگر تحریم‌ها علیه افغانستان و یک بحران اقتصادی در این کشور وجود دارد و ما تاثیر آن را می‌بینیم.

همزمان با سقوط کابل، دولت آمریکا 10 میلیارد دلار از دارایی‌های افغانستان را به بهانه قدرت یافتن طالبان توقیف کرد.

انتهای پیام/.

نظر شما !!