پلتفرم تحلیلی دپ رادار توکن حاکمیتی RADAR را عرضه می‌کند

استارت‌آپ دپ‌رادار با عرضه توکن RADAR، خود را به عنوان مرکزی برای جستجوی برنامه‌های غیرمتمرکز معرفی خواهد کرد و همچنین حاکمیت این پروتکل را به صورت غیر متمرکز در می‌آورد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دی‌کریپت، در ۳ سال گذشته شرکت DappRadar به انتشار اطلاعات و آنالیز برنامه‌های غیرمتمرکز و صنعت بازی‌ها پرداخته بود و اکنون برنامه عرضه توکن اختصاصی خود را در پیش گرفته است. همچنین قرار است این استارت‌آپ خود را به مکانی برای عرضه برنامه‌های غیرمتمرکز تبدیل کند.

در روز پنجشنبه این شرکت اعلام کرد که قرار است بستری بلاکچینی برای عرضه توکن اختصاصی خود فراهم کند. توکن RADAR به صاحبان آن اجازه خواهد داد که در رای‌گیری مربوط به آینده این پلتفرم شرکت کنند. همچنین از جوایزی که هنوز اعلام نشده‌اند، بهره‌مند شوند.

این شرکت به عنوان بخشی از تغییرات پیش‌رو، خود را مکانی برای عرضه برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp Store) معرفی کرده است که در آن می‌توان به جستجوی برنامه‌ها و بازی‌های غیرمتمرکز پرداخت.

برنامه‌های غیرمتمرکز می‌توانند بر روی بلاکچین‌های مختلفی مثل اتریوم ساخته شوند. این برنامه‌ها معمولا در فروشگاه‌هایی نظیر اپ‌استور، گوگل‌پلی و والوز استیم (Valve’s Steam) که فروشگاه‌های معروف عرضه برنامه‌ها و بازی‌ها هستند، عرضه نمی‌شوند. حتی ممکن است این فروشگاه‌ها با عرضه آن‌ها مخالف باشند چنان‌که بر اساس گزارش پیشین میهن بلاکچین، فروشگاه استیم اخیرا اعلام کرد بازی‌های مرتبط با رمز ارزها یا مبتنی بر فناوری بلاکچین را از پلتفرم خود حذف خواهد کرد.

در حال حاضر DappRadar اطلاعات زیادی از برنامه‌های غیرمتمرکز مبتنی بر ۲۷ بلاکچین را در اختیار کاربران خود قرار داده است که طیف وسیعی از پروتکل‌های دیفای مانند یونی‌سواپ و پنکیک‌سواپ تا بازی‌های محبوبی مثل اکسی‌اینفینیتی و Alien Worlds را شامل می‌شود.

دپ‌رادار برنامه دارد تا اطلاعات تحلیلی خود در مورد بیش از ۸۳۰۰ برنامه و بازی غیرمتمرکز را با تمرکز بر روی جستجو و کشف آن‌ها، به صورت یکپارچه ارائه دهد. اسکرمن‌تس جانوسکاس (Skirmantas Januskas) مدیرعامل دپ‌رادار در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد:

غیر متمرکزسازی، کلید موفقیت ما است و باید آن را به سطح بعدی ارتقا دهیم. نزدیک کردن اجتماعی که در این حوزه فعالیت دارند تنها راه پیشرفت و ادامه موفقیت در سال‌های بعد خواهد بود.

در ماه می (اردیبهشت) این استارت‌آپ توانست ۵ میلیون دلار از طریق سری A جذب سرمایه از شرکت‌هایی نظیر پروسوس ونچرز (Prosus Ventures) و بلاکچین دات‌کام ونچرز جمع‌آوری کند. در سال ۲۰۱۹ نیز مبلغ ۲.۳ میلیارد دلار از سوی این شرکت جمع‌آوری شده بود.

هنوز برنامه این شرکت برای صدور و توزیع توکن رادار مشخص نیست هرچند این امکان برای DappRadar وجود دارد که آن را از طریق IDO یا عرضه اولیه در یک صرافی غیرمتمرکز به فروش رساند. همچنین این امکان فراهم است تا مشابه ایردراپ ENS توزیع به‌وسیله ایردراپ توکن‌ها برای کسانی که قبلا از سرویس استفاده کرده‌اند، صورت پذیرد.

نظر شما !!