پلن بی: اصلاح ۸۰٪ قیمت بیت کوین در زمستان بعدی کریپتو دور از ذهن نیست

پلن بی (PlanB)، تحلیلگر معروف حوزه رمز ارزها اعتقاد دارد که بیت کوین بازار نزولی شدیدی را علی‌رغم انتظار بسیاری دیگر از کارشناسان تجربه خواهد کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی هودل، پلن‌بی در مصاحبه جدیدی با کانال یوتیوب فمیلی آفیس (FamilyOffice)، به اتفاقاتی که سبب شد او به این نتیجه برسد اشاره کرد:

پیش از هر چیزی، من یکی از معدود افرادی هستم که اعتقاد دارم بازار خرسی بعدی در پیش خواهد بود، سقوطی که پیش از این چندین بار آن را مشاهده کرده‌ایم. بسیاری از افراد در حال حاضر می‌گویند که دیگر خبری از سیکل چهار ساله نخواهد نبود و دیگر چنین نوسانات و بازار خرسی طولانی را تجربه نخواهیم کرد.
من فکر می‌‌کنم آن دوره‌‌ها را خواهیم داشت. می‌توانید آن را در قیمت معاملات اختیار (آپشن) مشاهده کنید. با صد در صد نوسان قیمت‌گذاری شده است. چند ماه پیش زمانی که چین ماینینگ را ممنوع اعلام کرد، قیمت پنجاه درصد و بیشتر کاهش پیدا کرد. بنابراین چیزی مشابه آن را داشته‌ایم. چنین داده‌ای به من می‌گوید که انتظار ۸۰٪ کاهش قیمت زمانی که اتفاق بزرگ بد بعدی فرا برسد، چندان دور از ذهن نیست.

Plan B اعتقاد دارد که سقوط بعدی بیت کوین احتمالا زمانی رخ دهد که قیمت BTC به اهدافی که مدل S2F (انباشت به جریان – Stock to Flow) و S2FX وی پیش‌بینی می‌کند، رسیده باشد. مدل انباشت به جریان قیمت یک دارایی را با تقسیم عرضه موجود به عرضه سالیانه جدید وارد شده به بازار پیش‌بینی می‌کند.

مدل انباشت به جریان چند کلاسه (S2FX) به تغییر فاز بیت کوین از یک مفهوم به یک دارایی مالی می‌نگرد تا بتواند قیمت آن را تخمین بزند.

فکر می‌‌کنم که قیمت باید کمی بالاتر رود، حداقل به مقادیر ۱۰۰ هزار و ۲۸۸ هزار دلار مدل انباشت به جریان برسد. اما پس از آن، دوباره ۸۰٪ سقوط را خواهیم داشت…من فکر می‌کنم این ذات این مساله است و البته ترس و طمع سرمایه‌گذاران. مردم عوض نخواهند شد.
دوباره ترس از دست دادن فرصت خواهیم داشت. برای مثال اگر چند ماه دیگر به صد هزار دلار برسیم، مردم دوباره با فومو به بازار ورود خواهند کرد و این خود سبب رشد قیمت می‌شود. پس از آن، اتفاق ناگواری رخ خواهد داد: یک ممنوعیت تازه، ممنوعیت چین یا هند یا هر چیز دیگری. همه دوباره وحشت خواهند کرد و ترس به آن‌ها مسلط خواهد شد. گمان می‌کنم ترس و طمع هیچ‌گاه از بازار بیت کوین رخت برنبندد.

بر اساس گزارش قبلی میهن بلاکچین، PlanB در پایان هفته قبل اعلام کرد هدف ۱۰۰,۰۰۰ دلاری که او در این مدل برای پایان سال ۲۰۲۱ متصور بود، بعید است محقق شود. با این حال او ادامه داد حتی در این صورت مدل ارایه شده همچنان معتبر خواهد ماند.

آیا شما با نظر پلن بی موافق هستید؟ بیت کوین در آینده می‌تواند بار دیگر ۸۰٪ اصلاح شود؟ قیمت بیت کوین با چه اتفاقی می‌تواند چنین ریزشی را تجربه کند؟

نظر شما !!