پل بین زنجیره‌ای کاردانو و اتریوم در شبکه آزمایشی راه‌اندازی شد

پل آزمایشی بین کاردانو و اتریوم راه‌اندازی شده است که امکان انتقال دارایی‌ها را بین این دو شبکه فراهم می‌کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، در گزارش جدید پروژه میلکومدا (Milkomeda) آمده است که پل آزمایشی بین شبکه‌های اتریوم و کاردانو راه‌اندازی شده است. میلکومدا یک ساید چین برای ارتباط کاردانو و دیگر پروتکل‌های لایه یک است که با همکاری پروژه Nomad امکان انتقال دارایی بین کاردانو و اتریوم را فراهم می‌آورد.

کاربران می‌توانند با استفاده از کیف پول متامسک که تنظیمات شبکه آزمایشی میلکومدا و رینکبای (Rinkeby) را داشته باشد به این پل آزمایشی دسترسی داشته باشند.

میلکومدا قصد دارد در توسعه‌های بعدی، ارتباط بین شبکه‌ای با سولانا، ترا و سایر شبکه‌های لایه یک را فراهم آورد. این پروژه قصد دارد در این مسیر به قابلیت همکاری چند زنجیره‌ای و سایدچین‌ها دست پیدا کند.

کاربرانی که توکن‌هایی را در شبکه‌های متصل به این پل در اختیار داشته باشند، می‌توانند با رپد کردن توکن‌های خود در سایدچینی که این دو شبکه را به یکدیگر متصل کرده است، آنها را انتقال دهند. پس از آنکه توکن‌ها در سایدچین، به صورت رپدشده در می‌آیند، در شبکه اصلی کاردانو به صورت توکن بومی فعالیت خواهند کرد.

شبکه کاردانو (Cardano‌) از زمان ایجادش در سال ۲۰۱۷ قصد داشت تا با اتریوم، بزرگ‌ترین شبکه بلاک چینی مبتنی بر قراردادهای هوشمند برای میزبانی از برنامه‌های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و وب ۳.۰ رقابت کند؛ اما این شبکه تاخیر زیادی در راه‌اندازی قراردادهای هوشمند داشت، که این موضوع باعث به وجود آمدن انتقادات زیادی به کاردانو شد. با راه‌اندازی آپگرید آلونزو در ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۱ (۲۱ شهریور ۱۴۰۰)، بالاخره اکوسیستم پیاده‌سازی برنامه‌های غیرمتمرکز کاردانو مهیا شد. در این مقاله ۱۰ نمونه از برجسته‌ترین برنامه‌‌های غیر متمرکز در شبکه کاردانو گردآوری شده است.

نظر شما !!