پورت شارژ موبایل و لپ‌تاپ در هند یکسان می شود

با توجه به آنکه از پورت های یواس بی سی در بسیاری از دستگاه های اندروید به کار می رود، این امر به اپل خسارت بیشتری می زند زیرا آیفون ها در حال حاضر با پورت لایتنینگ شارژ می شوند.

این در حالی است که تولید کننده آیفون برای پیروی از قوانین جدید در اتحادیه اروپا که یک پورت شارژ یکسان برای بیشتر دستگاه های الکترونیکی را ملزم می کند، باید تا پاییز ۲۰۲۴ میلادی شارژرهای آیفون را در این منطقه تغییر دهد.

وزارت امور مصرف کننده پس از جلسه مقامات دولتی با گروه های صنعتی نماینده تولید کنندگان موبایل اعلام کرد: دست اندرکاران این صنعت اجماع گسترده ای در مورد پذیرش USB Type-C به عنوان یک درگاه شارژ برای دستگاه های الکترونیکی داشتند.

به گفته وزارتخانه مذکور البته احتمال دارد یک پورت شارژ متفاوت برای موبایل هایی که فاقد ویژگی های موبایل های پیشرفته(مانند استفاده از وب برای دانلود اپلیکیشن ها) هستند نیز به کار گرفته شود.

همچنین دولت هند اعلام کرد گروهی تشکیل می شود تا قابلیت اجرایی یک پورت شارژ یکسان برای گجت های پوشیدنی مانند هدفون و ساعت های هوشمند نیز بررسی شود.

در بیانیه منتشر شده نام شرکت هایی که در این جلسه حضور داشتند یا با اجرای طرح توافق کردند، ذکر نشده است.

منبع: ایتنا


تماشاخانه


اجلاس مصر بدون دستاورد تمام می‌شود؟ سایه اختلاف چین و آمریکا بر اجلاس محیط زیستی مصر/ چرا ایران در اجلاس‌های تغییر اقلیم منفعل است؟ (فیلم)
اجلاس مصر بدون دستاورد تمام می‌شود؟ 
سایه اختلاف چین و آمریکا بر اجلاس محیط زیستی مصر/ چرا ایران در اجلاس‌های تغییر اقلیم منفعل است؟ (فیلم)

logo-vid


ببینید| “پوسته ثانویه” برای خانه‌های آلمانی/ راهکار جدید برای گرم کردن خانه


logo-vid
فیلم های دیگر

15 سال پیش در چنین روزی

نظر شما !!