پیراهن همایون بهزادی بر تن نوجوان پرسپولیسی (عکس)

به گزارش “ورزش سه”، اغراق نیست اگر پیراهن نسل اول پرسپولیس را یکی از پرفروش‌ترین کیت‌های این تیم در چند سال اخیر نامید. پیراهنی ساده با آستین سفید و یقه گردن که بدون هیچ طرح خاص و رنگ قرمز، طرفداران زیادی را در بین نسل جدید هواداری این باشگاه پیدا کرده است.

این پیراهن با دستور آلن راجرز، سرمربی انگلیسی پرسپولیس، به این شکل طراحی شد تا قرمزهای تهرانی تبدیل به شبحی از آرسنال لندن در فوتبال ایران باشند. تیمی که در همان سال‌ها (1352) موفق شد قهرمانی لیگ تخت جمشید را برای نخستین بار کسب کند.

پیراهن قرمز با آستین سفید و سرآستین دو رنگ، بر تن ستاره‌های بزرگی نیز بوده است. همایون بهزادی، علی پروین، محراب شاهرخی، ابراهیم آشتیانی و… بازیکنانی بودند که با این کیت روزهای خوبی را برای طرفداران نسل اول پرسپولیس ساختند.

یکی از هواداران نوجوان پرسپولیس نیز روی سکوهای ورزشگاه آزادی این پیراهن قدیمی را بر تن داشت و به شکلی خاص از تیم پرسپولیس حمایت می‌کرد.

بالاتر از او یکی دیگر از هواداران پرسپولیس پیراهن مشکی رنگ این تیم را پوشیده بود که در لیگ بیستم و به خصوص لیگ قهرمانان 2021 مورد استفاده قرار گرفت. روی این پیراهن نیز اشاراتی به ایران باستان و به خصوص تخت جمشید دیده می‌شود.

عکس از امیرحسین خیرخواه

نظر شما !!