پیش‌بینی بارش‌ پراکنده در تهران/ وزش باد شدید در بیشتر نقاط استان

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران وضعیت جوی این استان در بعضی ساعات وزش باد شدید گاهی تا خیلی شدید و خیزش گرد و خاک به‌ویژه در نیمه جنوبی و غربی همچنین کاهش نسبی دما و بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران برای امروز و فردا (۱۰ و ۱۱ اردیبهشت) آسمان قسمتی ابری تا نیمه‌ابری، در ساعات بعد از ظهر همراه با افزایش ابر و وزش باد گاهی رگبار پراکنده به‌ویژه در ارتفاعات همراه با رعد و برق و در اکثر نقاط وزش باد گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

از دوشنبه بعد از ظهر تا پنجشنبه (۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت) پدیده غالب در سطح استان وزش باد در بعضی ساعات وزش باد شدید گاهی تا خیلی شدید به‌خصوص در نیمه‌جنوبی و غربی استان و در مناطق مستعد همراه با خیزش موقت گردوخاک است.

همچنین از فردا تا روز پنجشنبه روند کاهش نسبی دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود. با توجه به ویژگی‌های سامانه‌های فصل بهار وقوع تندباد لحظه‌ای همراه با خیزش گردوخاک به‌ویژه در ساعات عصر و شب روزهای یکشنبه و دوشنبه دور از انتظار نیست.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان تهران فردا (۱۱ اردیبهشت‌) کمی ابری و به‌تدریج ابری گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدید با احتمال رعد و برق و گرد و خاک با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و در روز سه‌شنبه (۱۲ اردیبهشت‌) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد به‌تدریج کاهش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه‌های ورامین و فرودگاه امام خمینی(ره) با بیشینه دمای ۳۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقاط استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌اند.

نظر شما !!