پیش بازی جذاب‌ترین بازی آخر هفته در اروپا/  لیورپول

به گزارش “ورزش سه” عصر فردا در یکی از مهیج ترین بازی های فصل اروپا، منچستر یونایتد در ورزشگاه آنفیلد به مصاف لیورپول خواهد رفت. تفاوتی که رقابت امسال دو تیم به نسبت پارسال دارد، تلاش یک تیم برای یک چهارگانه بی‌سابقه و تقلای تیم دیگر برای کسب سهمیه اروپایی است.

یک تیم به تازگی اولین جام خود را در این فصل به دست آورده است در حالی که تیم دیگر به طرز ناامیدکننده ای دور از اوج است.

فصل گذشته، لیورپول در فرم قدرتمندی بود، جام کارابائو و جام حذفی را فتح کرد، در حالی که به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسید و پس از یکی از وحشتناک ترین بازگشت‌های روز پایانی منچسترسیتی، از قهرمانی در لیگ برتر بازماند.

قرمزها همچنین در مجموع دو بازی خود در لیگ برتر 9-0 یونایتد را شکست دادند. آنهم با پوزخند یورگن کلوپ در حالی که تیمش شیاطین سرخ را کاملاً آماتور جلوه داد.

در این فصل، پوزخند نمادین آلمانی با خنده عصبی جایگزین شده است زیرا تیم او بارها جلوی چشمانش از هم پاشیده است.

این تیم لیورپول در این تابستان نیاز به یک تغییر بزرگ دارد، با خط میانی پیر، خط دفاعی مستعد خطا و آسیب دیدگی که وضعیت ویرانگری را به بار آورده است.

اما آیا آنها می توانند افرادی مانند جود بلینگهام را جذب کنند، در حالی که به طور فزاینده ای بعید است که یک مقام برای حضور در لیگ قهرمانان بدست آورند؟

لیورپول به نوعی هنوز شانس حضور در چهار تیم برتر را دارد و تنها شش امتیاز با تاتنهام با یک بازی کمتر فاصله دارد.

در آنفیلد، قرمزها نه تنها به دنبال انتقام شکست 2-1 خود در اولدترافورد در ماه آگوست خواهند بود، بلکه امیدهای قهرمانی یونایتد را نیز از بین خواهند برد.

شیاطین سرخ از فصل 13-2012 – در آخرین فصل فرگی – قهرمان لیگ برتر نشده اند.

در مقطع زیادی از این فصل، آرسنال و منچسترسیتی در یک کورس قهرمانی رقابت را در انحصار خود داشتند.

اما فرم ایده‌آل یونایتد – که توسط مارکوس راشفورد در آن قرار گرفته است – به نوعی آنها را وارد رقابت کرده است.

اگر مردان اریک تن هاخ بازی خود را برنده شوند، تنها سه امتیاز با سیتی و 8 با آرسنال فاصله خواهند داشت و این در حالی است که 13 بازی باقی مانده است.

پیروزی هفته گذشته در Carabao Cup مقابل نیوکاسل نه‌تنها باعث تقویت بیشتر تیم از حیث شرایط روحی شد، بلکه به خشکسالی تقریباً شش ساله آنها در کسب جام پایان داد.

رقابت بین لیورپول و منچستریونایتد همیشه به شدت داغ بوده است. به هر حال، آنها نه تنها رقبای محلی بلکه دو باشگاه موفق در تاریخ فوتبال انگلیس هستند. در ادامه شرایط دو تیم برای بازی فردا را بررسی می کنیم؛

* لیورپول: ترکیبی از همه چیز!

هر بار که فصل قرمزها مرده و دفن شده به نظر می رسد، آنها مجموعه ای از نتایج دلگرم کننده را جمع آوری می کنند و هر زمان که این اتفاق می افتد آنها به شدت شکست می خورند و طرفداران همه چیز را زیر سوال می برند.

در لیگ، لیورپول سه بازی از چهار بازی اخیر خود را 2-0 برده است – مقابل اورتون، نیوکاسل و اخیراً وولوز.

با این حال، آنها با نتیجه 5-2 از رئال مادرید شکست خوردند و در میانه همه اینها برابر کریستال پالاس 0-0 مساوی کردند.

منچستریونایتد: حسابی روی فرم!

یونایتد از 22 ژانویه تاکنون شکست نخورده است. تن هاخ و تیم در اوج هستند و قهرمان جام کارابائو شدند و همچنین با شکست بارسا و وستهام راهی دور بعد مسابقات لیگ اروپا و جام حذفی شدند.

* اخبار تیم و آسیب دیدگی‌ها

لیورپول: برخی از بزرگترین نگرانی های قرمزها برای مصدومیت به شرایط بازی بازگشته اند، از جمله دیوگو جوتا، روبرتو فیرمینو و ویرجیل فن دایک.

اما تیاگو همچنان غایب است، لوئیز دیاز و کالوین رمزی نیز در این بازی حضور ندارند.

با وجود بازگشت به تمرین، آرتور نیز به احتمال زیاد بازی را از دست خواهد داد.

جو گومز و نبی کیتا پس از از دست دادن شانس پیروزی مقابل وولوز وضعیت شان در هاله ای از ابهام است.

منچستریونایتد: کریستین اریکسن و دونی فن د بیک هر دو رقابت در آنفیلد را از دست خواهند داد.

بعید است که آنتونی مارسیال آمادگی لازم را داشته باشد و ووت وخهورست همچنان در خط حمله خواهد بود.

تن هاخ همچنین نسبت به بازی دادن به لوک شاو و جیدون سانچو که به ترتیب به دلیل مصدومیت و بیماری پیروزی در جام حذفی مقابل وستهم را از دست دادند، تردیدهای جزئی دارد.

نظر شما !!