پیکر شهید «جانی بت اوشانا» بر دستان مردم پایتخت تشییع شد

به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، پیکر شهید آشوری «جانی بت اوشانا» ظهر امروز پس از نماز جمعه بر دوش جمع زیادی از مردم پایتخت از محل دانشگاه تهران تشییع شد. 

در این مراسم که تصاویری از این شهید عزیز به همراه پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران بر دست مردم بود، با نوای مادحین اهل بیت اشعاری از ذکر مصیبت اهل بیت خوانده شد و مردم با اشک چشم این شهید آشوری را به سمت جایگاه ابدی بدرقه کردند.

مادران شهدا نیز در مراسم تشییع جانی حضور داشتند و برای او به جای مادری که دیگر در قید حیات نیست گریه کردند و سعی کردند جای خالی اعضای خانواده‌اش را پر کنند. 

خانمی که در این مراسم حضور داشت علت آمدنش را اینطور بیان کرد: «من هفته‌های زیادی را در نماز جمعه شرکت می‌کنم اما امروز که هوا هم کمی گرم است، صرفا به خاطر این شهید آمده‌ام تا بگویم من هم یکی از اعضای خانواده تو هستم.»

آقایی نیز علت حضورش را اینگونه بیان کرد: «جانی بت اوشانا هم وطن ما بود که به خاطر امنیت و آسایش امروز ما جان خود را برای کشور تقدیم کرد و حضور ما کمترین کاری است که برای پاسداشت این شهید می توانستیم انجام دهیم.»

قرار است پس از این مراسم پیکر این شهید عزیز برای انجام مراسم آشوریان، در کلیسای حضرت یوسف منتقل و سپس در آرامستان آشوریان در شهرستان اسلامشهر و در جوار مزار پدر و مادرش به خاک سپرده شود. 

شهید جانی بت اوشانا در سال ۱۳۶۲ زمانی که برای گذران خدمت مقدس سربازی از طریق ارتش به جبهه‌های جنگ ایران و عراق اعزام شد در عملیات بدر به شهادت رسید. پیکر وی پس از ۳۸ سال تفحص شد اما پدر و مادرش پس از سال‌ها چشم انتظاری در بهشت او را ملاقات کردند و امروز نبودند تا مراسم پسرشان حضور داشته باشند. 

پایان پیام/


نظر شما !!