چاپ جدید کتاب‌های «حسینیه واژه‌ها» رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انتشارات آین فطرت، برنامه رونمایی مجموعه «حسینیه واژه‌ها» اثر حجت‌الاسلام محسن عباسی ولدی با حضور خانوده شهید مهدی صابری از شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون و نویسنده اثر در منزل این‌شهید برگزار شد.

کربلا و عاشورا، موضوعی است که برای هر زمان و هر مکان و برای هر قشری از اقشار جامعه، همیشه حرف نو و تازه دارد. در هر کتابی از مجموعه «حسینیه واژه‌ها» مخاطب با زوایای جدیدی از حادثه کربلا آشنا می‌شود. ویژگی مشترک کتاب‌های این مجموعه، برخوردار بودن از ادبیاتی روان و قابل فهم برای عموم مردم است. این مجموعه تلاش می‌کند دغدغه اتصال حادثه کربلا با سبک زندگی را فراموش نکند.

سه کتاب مورد اشاره که سال‌ها پیش توسط انتشارات جامعة‌ الزّهرا منتشر شده بودند، به‌تازگی با ویراست جدید توسط انتشارات آیین فطرت چاپ شده‌اند.

در این مراسم که در اتاق شهید مهدی صابری برگزار شد، پس از قرائت قرآن و مدح امیرالمؤمنین علی (ع)، حجت‌الاسلام والمسلمین صابری به ذکر ویژگی‌هایی از فرزند شهیدش پرداخت و سه‌ویژگی برجسته شهید صابری را بندگی خاص خداوند، عشق به اهل بیت علیهم السلام و عشق به والدین برشمرد.

در ادامه حجت الاسلام عباسی ولدی پس از تقدیر از خانواده شهید صابری، به معرفی مجموعه «حسینیه واژه‌ها» پرداخت و دغدغه اصلی این مجموعه را معرّفی حماسه کربلا با رویکردی کاربردی عنوان کرد.

سپس کتاب‌های مورد اشاره رونمایی شدند.

به گفته عباسی ولدی، تألیف اولین‌کتاب این‌مجموعه با عنوان «در میان روضه‌هایت زندگی کردن خوش است»، در پاسخ به توصیه مقام معظم رهبری بود که ایشان یکی از مأموریت‌های هیئت‌ را پرداختن به مسئله خانواده دانستند. این‌کتاب مجموعه متن‌های ادبی است که میان روضه و سبک زندگی اتصالی ویژه برقرار کرده است.

این کتاب در ۱۳۸ صفحه و با قیمت ۱۶ هزار تومان عرضه می‌شود. ترجمه این جلد از مجموعه هم به زبان انگلیسی مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

«بگو چگونه دل از حسین کندی» عنوان کتاب دوم این مجموعه است که در قالب یک گفتگوی ادبی میان نویسنده و حضرت زینب(س)، به نقش ایشان در حماسه کربلا می‌پردازد. در این کتاب نویسنده تلاش کرده از رابطه عاشقانه حضرت زینب(س) و امام حسین(ع) برای رسیدن به هدف خویش نهایت استفاده را ببرد. به جرئت می‌توان این کتاب را از احساسی‌ترین و تعقّلی‌ترین کتاب‌ها درباره کربلا، امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) دانست.

عباسی ولدی درباره این‌کتاب گفته تلاش کرده در آن، در حد وسع خود از میان جملات کتاب، پلی به مسائل زندگی هم بزند تا مخاطب پس از مطالعه آن، محکی برای سنجش خود در زندگی داشته باشد.

این کتاب در ۱۱۲ صفحه و با قیمت ۲۳ هزار تومان عرضه می‌شود.

«علی، اصغر نبود» کتاب سوم از این مجموعه است که گفتگویی میان حضرت رباب(س) و حضرت علی اصغر(ع) است. هدف این کتاب کم‌حجم، معرّفی حماسه کربلا برای کسانی است که آشنایی چندانی با این حماسه ندارند. فلسفه قیام کربلا در این کتاب، با درون‌مایه‌ای احساسی به تصویر کشیده شده است؛ البته به گونه‌ای که نه فلسفه قیام کم‌رنگ شود و نه احساس بر فلسفه قیام غلبه کند.

این کتاب، جامعه غیرایرانی و غیرشیعه را نیز گروه هدف خود قرار داده؛ از همین رو، ترجمه انگلیسی این کتاب نیز در حال آماده‌سازی برای انتشار است. این کتاب در ۴۴ صفحه و با قیمت ۱۱هزار تومان عرضه می‌شود.

«ردّ نگاهت راه آسمان» نیز مجموعه دل‌نوشته‌های کربلایی با هدف باز کردن پنجره‌های جدید رو به حماسه کربلاست که نویسنده در آن‌ها تلاش کرده مخاطب را به نگاهی عمیق‌تر به حادثه کربلا برساند.

برقراری اتصال میان موضوعات کربلایی با موضوعاتی که در متن زندگی ما وجود دارد، از ویژگی‌های این کتاب است که باعث می‌شود متن‌ها رویکردی کاربردی به خود بگیرد.

این کتاب هم با ۹۶ صفحه و با قیمت ۲۰ هزار تومان به چاپ رسیده است.

نظر شما !!