چطور کاشی را روی کاشی بچسبانیم؟ (آموزش مرحله‌ به‌ مرحله)

چسباندن کاشی روی کاشی، یک راه‌حل بسیار سریع، ساده و کم‌هزینه برای ن, کردن سرویس‌های بهداشتی یا قسمت‌های دیگر خانه است. اما آیا این کار واقعاً ممکن است؟ آیا چسباندن کاشی‌های تازه روی کاشی‌های قدیمی واقعاً ایده خوبی است؟ پاسخ به تمام این سؤالات، مثبت است. تنها کافی است که کاشی موردنظر خود را همراه با یک بسته چسب کاشی خریداری کنید و مقداری حوصله و دقت به خرج دهید.

کافی است دست به کار شوید تا متوجه شوید نتیجه تا چه اندازه شگفت‌انگیز خواهد بود. چسباندن کاشی روی کاشی با چسب کاشی، اصول و مراحل خاص خودش را دارد. در ادامه این مطلب، مرحله‌به‌مرحله این فرایند را بررسی خواهیم کرد.

چطور کاشی را روی کاشی بچسبانیم؟ (آموزش مرحله‌ به‌ مرحله)

 آموزش چسباندن کاشی روی کاشی

چسباندن کاشی روی کاشی، می‌تواند مزایای بسیاری برای شما به همراه داشته باشد؛ از جمله اینکه بسیار ساده، سریع و کم‌هزینه است. علاوه‌براین اجرای آن، مهارت خاصی نیاز ندارد. از دیگر مزایای چسباندن کاشی روی کاشی می‌توان به این مسئله اشاره کرد که نخاله و ضایعات آن نیز بسیار کم خواهد بود. برای اینکه بتوانید کاشی‌های نو را روی کاشی‌های قدیمی بچسبانید، باید مطابق با مراحل زیر پیش بروید:

1.    آماده‌سازی ابزار و مواد لازم

اولین مرحله برای چسباندن کاشی روی کاشی، آماده‌سازی مواد اولیه و ابزار لازم است. مهم‌ترین لوازمی که برای شروع کار نیاز دارید، به شرح زیر هستند:

 • کاشی یا سرامیک نو (برای دیوار یا کف)
 • چسب کاشی (انواع پودر بندکشی یا چسب کاشی پودری)
 • ظرف مخصوص برای آماده‌سازی چسب
 • کاردک و ماله.

بعد از اینکه تمام مواد و ابزار لازم را آماده کردید، بهتر است به سراغ آماده‌سازی چسب بروید؛ دستورالعمل ساخت چسب پشت بسته‌بندی آن درج شده است. توجه داشته باشید که از زمان آماده‌سازی چسب کاشی تا خشک‌شدن آن، مدت‌زمان محدودی فرصت خواهید داشت بنابراین باید فورا دست‌به‌کار شوید.

 

2.    آماده‌سازی کف کار برای اتصال کاشی

مرحله بعدی برای نصب کاشی روی کاشی، زیرسازی و کف‌سازی است. هرچند که این کار نیاز چندانی به این مرحله ندارد، اما باید از چند نکته اطمینان حاصل کنید تا نتیجه کار شما، دوام و کیفیت لازم را داشته باشد. از جمله مواردی که باید در زمان زیرسازی نصب کاشی جدید در نظر بگیرید، موارد زیر هستند:

 • سطح زیر کاشی‌ها باید کاملاً صاف و یکدست باشد. به‌علاوه باید از هرگونه آلودگی و گردوخاک نیز عاری باشد تا چسب کاشی به بهترین شکل عمل کند.
 • اگر کاشی‌های قدیمی زیرین لق می‌زنند، باید آن‌ها را در جای خود محکم کنید یا اینکه کلاً آن‌ها را تعویض کنید.
 • اگر کاشی‌های سطح زیرین دارای ترک‌خوردگی هستند، بهتر است که آن‌ها را به کمک چسب کاشی پودری پر کنید.

چطور کاشی را روی کاشی بچسبانیم؟ (آموزش مرحله‌ به‌ مرحله)

3.    قراردادن چسب روی محل موردنظر و اتصال کاشی

برای اینکه زمان کافی برای چسباندن کاشی روی کاشی داشته باشید، بهتر است که آماده‌سازی چسب کاشی را در این مرحله انجام دهید. بعد از آماده‌کردن چسب، همه چیز مهیا است و شما می‌توانید کاشی‌های تازه را روی سطح موردنظر خود بچسبانید. برای این کار، بهتر است که به شکل زیر عمل کنید:

 • ابتدا به مقدار کافی از چسب بردارید و روی سطح موردنظر قرار دهید.
 • چسب را به کمک ماله روی سطح کار پخش کنید، ضخامت چسب بروی سطح، باید حدود 5 سانتی‌متر باشد.
 • سپس به‌آرامی کاشی‌های تازه را روی سطح کار قرار دهید و آن‌ها را اندکی فشار دهید تا در جای خود محکم شوند.
 • همین روند را مجدداً ادامه دهید تا سطح موردنظر شما، کاملاً پوشیده شود.

 

4.    بندکشی پس از اتصال کاشی

در آخرین مرحله، نوبت بندکشی کاشی‌ها است. اول ‌ازهمه لازم است بدانید که این کار را باید حداقل 24 ساعت بعد از چسباندن کاشی روی کاشی انجام دهید؛ بندکشی کاشی به کمک چسب کاشی یا پودر بندکشی، باید زمانی انجام شود که کاشی‌های تازه به‌خوبی در جای خود محکم شده باشند.

برای بندکشی نیز می‌توانید این موارد را انجام دهید:

 • برای بندکشی، همان‌طور که گفته شد می‌توانید از پودر بندکشی یا چسب کاشی پودری استفاده کنید.
 • بعد از آماده‌ کردن خمیر، باید به کمک ماله آن را روی درزهای بین کاشی بکشید و خوب فشار دهید تا درزها به‌خوبی پوشیده شوند.
 • در نهایت نیز باید خمیر یا چسب اضافی را به کمک یک دستمال مرطوب یا اسفنج خیس از روی کاشی‌ها پاک کنید.

خرید چسب کاشی از دکتر تامین

مهم‌ترین وسیله‌ای که برای چسباندن کاشی روی کاشی نیاز دارید، چسب کاشی است. اگر چسب شما به‌ اندازه کافی مرغوب و باکیفیت باشد، نتیجه کار شما نیز در نهایت به همان اندازه، رضایت‌بخش خواهد بود. برای خرید چسب مخصوص کاشی باکیفیت و درجه یک، پیشنهاد ما به شما، مجموعه دکتر تامین است.

دکتر تامین، یک فروشگاه آنلاین برای خرید مصالح و تجهیزات ساختمانی است؛ اگر به دنبال خرید چسب کاشی باکیفیت هستید، دکتر تامین می‌تواند بهترین مرجع برای شما باشد. در دکتر تامین، می‌تواند بهترین برندهای چسب، از جمله برند چسب کاشی شیمی ساختمان را پیدا کنید و در هر جای ایران که هستید، محصول موردنظر خود را در محل تحویل بگیرید.

برای ارتباط با کارشناسان مجموعه دکتر تامین و خرید مصالح ساختمانی با بهترین کیفیت، می‌توانید به آدرس اینترنتی «WWW.DRTAMIN.COM» مراجعه فرمایید.

نظر شما !!