چمران خواستار مدیریت قرارگیری بلندمرتبه ها بر روی گسل توسط مهندسان شد

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مهدی چمران رییس شورای شهر تهران در جلسه امروز شورا اظهار کرد: امروز ۵ دی ماه، سالروز زلزله بم است که در سال ۱۳۸۲ رخ داد و حدود ۳۴ هزار نفر کشته شدند.

وی ادامه داد: بم در آن زمان ۹۲ هزار نفر جمعیت داشت و خرابی‌های آن پس از زلزله بسیار عجیب بود، به هرحال ما این روز را ایمنی در برابر زلزله نامگذاری کردیم که امیدوارم درس عبرت بگیریم.

رییس شورای شهر تهران بیان کرد: زلزله با هیچ کس شوخی ندارد خرابی به دنبال خواهد داشت، بودجه و انرژی برای این موضوع صرف شد که بتواند خرابی‌ها را جمع و جور کنند، اماهمین الان هم به خوبی انجام نشده است.

چمران گفت: در تهران چندین گسل وجود دارد که بر روی آن‌ها ساختمان‌های بلندمرتبه وجود دارد و آمادگی زلزله را ندارند و طبیعتا نمی‌توانند تحمل کنند. این یک هشدار بزرگی است و مهندسان باید چنین مساله مهمی را مدیریت کنند.

جان مردم ربطی به منابع مالی ندارد/در شرایط بحرانی هستیم
رییس شورای شهر تهران اظهار کرد: نیمی از جلسه هم اندیشی امروز درباره حمل و نقل و حوادث بود، زیرا اصل مشکلات است و گزارشاتی هم ارائه شد.

وی ادامه داد: باید با نگاه دیگری به حوادث نگاه کنیم و تضمینی نیست که تکرار نشوند، باید قطعات یدکی خریداری شود الان در شرایط بحرانی هستیم و باید انبار‌ها نیازشان تامین شود، سیستم‌ها لازم است و باید  به روز شود.

رییس شورای شهر تهران گفت: جان مردم ربطی به منابع مالی ندارد، شهرداری بودجه ندارد، ولی این‌ها فراتر از شهرداری است و همکاران ما در دولت و مجلس باید چنین موضوعاتی را در نظر بگیرند، کم کاری نشده و بحث تحریم هم نیست، تنها کمبود بودجه مشکل است.

انتهای پیام/

نظر شما !!