چه وسایل ضروری در هتل ها پیدا نمی شود؟

معمولا در سفرهای کوتاه مدت فرایند بستن چمدان کار ساده‌ای است اما اگر قرار باشد به یک سفر چند روزه و یا طولانی‌تر بروید همین کار به ظاهر ساده می‌تواند به یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های پیش از شروع سفر تبدیل شود. از سوی دیگر هر قدر مدت زمان سفر بیشتر شود اقلام و وسایل بیشتری هم در طول سفر نیاز است و چشم پوشی از به همراه بردن بسیاری از آنها دشوار می‌شود. خبر خوب این است که اگر برای سفرتان اقدام به رزرو هتل کرده باشد، بسیاری از اقلام سفری از قبل در اتاق هتل مهیا شده است و دیگر نیازی به گذاشتن آنها در چمدان نیست. اگر می‌خواهید بدانید این اقلام شامل چه مواردی می‌شوند و چه وسایل ضروری در هتل ها پیدا نمی‌شوند و نیاز است تا از قرار دادن آنها در چمدان سفرتان غافل نشوید، تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

چه وسایل ضروری در هتل ها پیدا نمی شود؟

میزان امکانات رفاهی اتاق در هتل ها

همه ما می‌دانیم که هتل‌ها مکان‌هایی هستند که تعدادی اتاق یا فضای مجزا در آنها وجود دارد و با در اختیار داشتن تجهیزاتی مانند تخت خواب، تلویزیون و یخچال امکان اقامت چند روزه مهمانان را فراهم می‌کنند. گذشته از این تجهیزات در واحدهای اقامتی هتل‌ها برخی امکانات رفاهی دیگر نیز تعبیه شده است تا مهمانان بتوانند در طول اقامت خود برای تامین امکانات ساده و اولیه خود را دچار زحمت جستجو در مراکز خرید آن هم در یک مکان ناآشنا نکنند.

میزان و نوع این امکانات در هتل‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است و بر همین اساس هم هتل‌ها را در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌دهند. بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که در همه هتل‌ها از تعداد مشخص و ثابتی از امکانات و اقلام مصرفی برای تامین رفاه مهمانان استفاده شود. بنابراین به عنوان یک گردشگر اگر می‌خواهید چمدان سبک‌تری همراه ببرید و در طول سفر از امکانات گسترده‌ای بهرمند شوید بهتر است برای رزرو هتل بیشتر به سراغ هتل‌های سه ستاره و یا بالاتر بروید. زیرا هتل‌هایی که در رده‌های یک ستاره و دو ستاره هستند کمترین میزان امکانات رفاهی را شامل می‌شوند و تنها آن دسته از امکاناتی که بسیار ضروری هستند را فراهم می‌کنند. در مقابل هتل‌های چهار یا پنج ستاره حتی بسیاری از امکانات جانبی لوکس و غیر ضروری را هم برای مهمانان خود فراهم می‌کنند.

چه وسایل ضروری در هتل ها پیدا نمی شود؟

اقلام رایجی که در اتاق هتل ها پیدا می‌شود

فارغ از این که هتلی که برای اقامت خود در نظر گرفته‌اید در چه دسته بندی قرار داشته باشد برخی از امکانات رفاهی وجود دارند که وجود آنها تقریبا در همه هتل‌ها مشترک هستند. این امکانات که بطور رایگان در اتاق مهمانان تدارک دیده می‌شود شامل چوب لباسی یا رخت آویز، واکس کفش، اقلام بهداشتی اولیه، وسایل خیاطی، دمپایی و سشوار می‌شوند. مابقی امکانات جزو دسته ای از امکانات هستند که وجود یا عدم وجود آنها به درجه ستاره‌های هتل و همچنین تصمیم واحدهای مسئول هتل برای قرار دادن آن امکانات در واحدهای اقامتی بستگی دارد. بطور مثال هرچند همگی هتل‌ها یک یخچال کوچک در هر اتاق قرار می‌دهند اما قراردادن مینی بار یا اقلام خوراکی چیزی است که در هر هتل متقاوت است.

 

وسایل بهداشتی رایگان در هتل ها

وجود وسایل بهداشتی اولیه بصورت رایگان را می‌توان یک امر مرسوم در همه هتل‌ها دانست. این وسایل بهداشتی شامل دستمال کاغذی، شامپو سر، شانه سر، صابون، خمیر دندان، مسواک، حوله دستی و حوله حمام می‌شوند. هرچه هتلی که برای اقامت خود در مقصد رزرو کرده‌اید ستاره بیشتری داشته باشد اقلام بهداشتی که در داخل اتاق هتل گذاشته می شود نیز بیشتر می‌شود. بطور مثال هرچند حوله‌های حمام جزو اقلام بهداشتی هستند که در هر هتلی پیدا می‌شوند اما وجود کلاه حمام یا حوله‌های تن پوش چیزی است که بیشتر در هتل‌های چهار یا پنج ستاره دیده می‌شود. در مورد اقلام بهداشتی در حمام نیز این موضوع صادق است. معمولا در هتل‌های یک و دو ستاره شامپوها شامل شامپو سر از برندهای معمولی هستند در حالی که هتل‌های سه تا پنج ستاره از برندهای معروف بهداشتی استفاده می‌کنند و علاوه بر شامپو سر، شامپو نرم کننده و همچنین شامپو بدن را بطور رایگان برای مهمانان فراهم می‌کنند.

چه وسایل ضروری در هتل ها پیدا نمی شود؟

اقلام ضروری که در هتل پیدا نمی شوند

همانطور که پیشتر هم اشاره شد اغلب هتل‌ها اقلام ضروری برای اقامت مهمانان را در اختیار آنها قرار می‌دهند و از این رو مهمانان با رزرو هتل در مقصد مورد نظرشان می‌توانند با خیال آسوده و بدون آنکه مجبور باشند چمدان خود را با اقلام ضروری و ابتدایی انباشته کنند، راهی سفر شوند. با این حال بهتر است این نکته مهم را در نظر داشته باشید که عدم وجود برخی امکانات در هتل‌هایی که در درجه بندی هتل‌های لوکس قرار ندارند یک امر طبیعی است. در مجموع جعبه کمک‌های اولیه، لوازم اصلاح، پاور بانک، صندوق امانات شخصی و چای ساز از جمله اقلامی هستند که در طول سفر بسیار کارآمد و ضروری هستند و از آنجا که اتاق‌های بسیاری از هتل‌ها فاقد این امکانات هستند، بهتر است این موارد را هنگام تصمیم‌گیری در خصوص اجاره ویلا اینترنتی در نظر داشته باشید. علاوه بر آن به جز هتل آپارتمانها معمولا هتل‌ها فاقد اتو و ماشین لباسشویی هستند اما در عوض مهمانان می‌توانند از خدمات لاندری که شامل شستشو و اتوی لباس‌ها است با پرداخت هزینه بهرمند شوند.

 چه وسایل ضروری در هتل ها پیدا نمی شود؟

اقلامی که نباید از اتاق هتل برداشت

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که اهل سفرهای پی در پی هستند و در طول سفر نیز هتل را به عنوان محل اقامت خود انتخاب می‌کنند، دست کم چند باری برایتان پیش آمده است که بخواهید برخی از اقلام تزئینی و چشم‌گیر هتل را به عنوان یادگاری با خود به منزل ببرید. این موضوع تا حد زیادی رایج است و بسیاری از مهمانان با این توجیه که هزینه اقامت در اتاق را پرداخت کرده‌اند و آن اقلام ارزش مادی چندانی ندارند اقدام به برداشتن برخی از وسایل یا اقلام اتاق می‌کنند. با این حال بهتر است به عنوان مهمان هتل همواره این موضوع را در نظر داشت که لوازم اتاق‌ها تنها برای استفاده عده‌ای از مهمانان نیست بلکه این وسایل برای اقامت مهمانان آینده نیز در نظر گرفته شده‌ است.

بنابراین تهیه و خریداری مجدد آنها علاوه بر هزینه مالی، وقت و انرژی زیادی از مسئولان هتل خواهد گرفت. بنابراین توصیه می‌کنیم اگر قصد دارید اقلام اتاق را با خود ببرید حتما قبل از آن با پذیرشگران هتل موضوع را مطرح کنید و تنها در صورتی این اقدام را انجام دهید که هتل آن را مجاز می‌داند. ناگفته نماند که مهمانان می‌توانند برخی اقلام مصرفی روزانه مانند صابون‌ها، خمیردندان، مسواک، دمپایی یکبار مصرف، شامپوها را با خود ببرند. اما اقلامی که حالت غیر مصرفی دارند مانند منسوجات تخت خواب‌ها و حوله‌ها جزو اقلامی هستند که بارها و بارها استفاده می‌شوند و در هنگام تخلیه اتاق از مهمانان تحویل گرفته می‌شوند.

نظر شما !!