چگونه کارشناس سئو شویم؟ (بروزرسانی 2023)

بازار کار سئو,حقوق کارشناس سئو,سئو کار

یک کارشناس سئو اطلاعات و تکنیک های کاربردی و مفیدی در مورد افزایش رتبه و ترافیک وب سایت های مختلف دارد و به راحتی می تواند این روش ها را پیاده سازی کند. شما نیز می توانید تبدیل به یک کارشناس سئو بشوید. اگر مشکلاتی در زمینه فروش محصولات، ترافیک، بازدید، رنک صفحات، تحقیق عبارات کلیدی و … دارید، با تبدیل شدن به یک کارشناس سئوکار به راحتی و سریع ترین حالت ممکن، این مشکلات را برطرف خواهید کرد.

کارشناسان و متخصصین سئو تنها امتیازی که دارند، داشتن اطلاعات در مورد سئو سایت نیست؛ بلکه این تخصص آن ها یک مهارت محسوب می شود. دقت داشته باشید که هر کسی می تواند یک کارشناس سئوکار باشد. اما تنها در صورتی که بتواند از منابع آموزشی معتبر و قابل اعتماد استفاده کند.

اولین مرجع آموزش سئو ایران یعنی نیوسئو، با داشتن تجربه ای چندین و چند ساله در زمینه بهینه سازی سایت، اطلاعات مفیدی در مورد شرایط تبدیل شدن به کارشناس سئو داشته و ما در این مقاله قصد داریم به بهترین شکل ممکن این نکات را برای شما بازگو کنیم.

کارشناس سئو یعنی چی؟

در مورد اینکه مفهوم کارشناس سئو چیست و چه افرادی می توانند به یک متخصص سئو تبدیل شوند، باید بگوییم که کارشناس سئو به فردی گفته می شود که تخصص کامل در زمینه بهینه سازی موتور جستجو داشته باشد. این فرد می تواند به صورت حرفه ای فعالیت های خاصی مثل آنالیز، بازبینی و پیاده سازی تغییرات را برای وب سایت های مختلف انجام داده و عملکرد آن ها در موتورهای جستجو به شدت بهبود دهد.

چرا تبدیل شدن به کارشناس سئو امری ضروری است؟

قبل هر چیزی بهتر است متوجه شوید که چه تفاوتی بین کارشناس سئو و متخصص سئو وجود دارد. کارشناس سئو به فردی گفته می شود که می داند روند بهینه سازی سایت به چه صورت است و چگونه می شود اصول سئو را برای افزایش ترافیک در موتورهای جستجو پیاده سازی کرد.

متخصص سئو به فردی گفته می شود که علاوه بر اینکه یک کارشناس سئو است، فعالیت هایی مثل مشاوره و انجام خدمات سئو برای سایت های دیگران را انجام می دهد.

البته دقت داشته باشید که این دو دسته از افراد معمولا با یک عنوان شناخته می شوند و نکته مهم اینجا است که شما برای کارشناس سئوکار شدن نیازی ندارید که فعالیت های مربوط با متخصصین سئو سایت را انجام دهید. کاشناسان سئو هم سودهای بسیار زیادی از فعالیت های خود می توانند به دست بیاورند.

حقوق کارشناس سئو چقدر است؟

طبیعتا حقوق کارشناس سئو بستگی به میزان فعالیت هایی دارد که او می تواند در ماه انجام دهد. به طور میانگین میزان درآمد یا حقوق کارشناس سئو در شهر تهران به صورت زیر می باشد:

کارشناس سئو مبتدی: 6 میلیون تومان

کارشناس سئو نیمه حرفه ای: 8 میلیون تومان

کارشناس سئو حرفه ای: 12 میلیون تومان

در شهر مشهد حقوق کارشناس سئو بر اساس میزان تخصص و تجربه فرد به صورت زیر است:

کارشناس سئو مبتدی: 4 میلیون تومان

کارشناس سئو نیمه حرفه ای: 6 میلیون تومان

کارشناس سئو حرفه ای: 10 میلیون تومان

در شهرستان های دیگر این اعداد به مراتب کاهش پیدا خواهد کرد. البته دقت داشته باشید که مبالغ گفته شده تنها صورتی که شما بخواهید وب سایت های مختلف را تحلیل کرده و اصول سئو را برای آن ها پیاده سازی کنید. در صورتی که تجربه کافی و یک تیم قدرتمند داشته باشید، طبیعتا میزان درآمد شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

وقتشه اینو بخونیحالا وقتشه! اینو بخون: آموزش افزایش بازدید گوگل رایگانپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

مزایای تبدیل شدن به کارشناس سئو

قطعا تبدیل شدن به کارشناس یک حرفه، یعنی داشتن مهارت هایی است که شما را در حد یک کارشناس می دانند. حال اینکه یک کارشناس سئو چه مهارت ها و توانایی هایی دارد، در ادامه در قالب معرفی مزایای تبدیل شدن به کارشناس سئو، برای شما بررسی می کنیم

توانایی افزایش رنک و ترافیک سایت

این مسئله یکی از دلایلی اصلی است که افراد تمایل پیدا می کنند تا به کارشناس سئو تبدیل شوند. اگر بدانید که چگونه وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید، در آن صورت می توانید از این افزایش رتبه و ترافیک صفحات سایت خود، سودهای زیادی را به دست بیاورید. شما می توانید با به کارگیری استراتژی های مناسب در این زمینه، درآمد خوبی را برای شخص خودتان کسب کنید. همچنین می توانید یک کسب و کار راه اندازی کرده و از طریق افزایش رتبه و ترافیک سایت مورد نظر، آن کسب و کار را ارتقا دهید.

وابستگی کمتر به سئوکاران دیگر

ما می دانیم که این نکته طبیعی نیست که شما انتظار داشته باشید در یک وب سایت آموزش سئو و بهینه سازی سایت آن را مطالعه کنید؛ اما این مسئله حقیقت داشته و اهمیت زیادی نیز دارد. اگر به خوبی از مهارت های سئو استفاده کنید، می توانید بدون وابستگی به پشتیبانی خارجی، کسب و کار خود را توسعه دهید.

کاهش هزینه های جاری کسب و کار خود

اگر دارای یک کسب و کار نوپا می باشید، مطمئنا این مزیت تبدیل شدن به کارشناس سئو می تواند به خوبی در مورد استخدام کارشناس سئو جدید به شما کمک کند. طبیعتا استخدام کارشناسان و متخصصین سئو می تواند هزینه های زیادی را برای شما ایجاد کند.

تصمیم گیری بهتر در مورد سئو سایت

مطمئنا هیچ فردی به اندازه شما برای کسب و کارتان دلسوزی نخواهد کرد. اگر آشنایی خوبی با روند سئو داشته باشید، تصمیم گیری در زمینه بهینه سازی صفحات، آسانتر خواهد بود. اگر بخواهید به یک کارشناس سئوکار برای این قضیه مراجعه کنید، اول از همه باید درک کنید که چگونه خدماتی قرار است او به شما ارائه کند و بعد از آن شما باید به او بفهمانید که دقیقا به دنبال چه چیزی هستید.

کارشناس سئو بودن امری مفید برای مدیران بازاریابی است

اگر به عنوان مدیر بازاریابی فعالیت می کنید، درک صحیح از سئو به شما مزیت بیشتری نسبت به سایر مدیران بازاریابی یا همکاران کسب و کار شما می بخشد.

هیچ کسب و کار اینترنتی بدون سئو موفق نخواهد بود

استفاده از اصول و روش های سئو، دیگر امری اختیاری نیست. آن دسته از وب سایت هایی که بر اساس سئو، ساخته نشده اند، یقینا نمی توانند در SERP های گوگل که رقابت در آن ها به شدت در حال افزایش است، جایگاهی داشته باشند. داشتن اطلاعات مفیدی درباره سئو و درک اینکه چگونه باید از روش های آن استفاده کرد، می تواند آینده فوق العاده ای برای وب سایت شما به ارمغان بیاورد.

10 قدم اساسی تبدیل شدن به یک کارشناس سئوکار

بازار کار سئو,حقوق کارشناس سئو,سئو کار

اکنون که متوجه شده اید مفهوم کارشناس سئو چیست و ارتقا مهارت های بهینه سازی سایت می تواند از جنبه های مختلفی به کسب و کار شما کمک کند. در ادامه 10 مرحله اصلی برای تبدیل شدن و شرح وظایف کارشناس سئو را برای شما ارائه کرده ایم.

مرحله 1: درک عملکرد موتورهای جستجو

قبل از اینکه حتی شروع به فکر کردن در مورد سئو بکنید، اولین قدم که شما باید بردارید این است که خود را با نحوه کار موتورهای جستجو آشنا کنید. برای بسیاری از افراد، درک عملکرد موتورهای جستجو امری ساده می باشد؛ اما همیشه بهتر است که از مفاهیم اساسی شروع کنید و سپس پیچیده ترین مسائل را مورد بررسی قرار دهید.

شما می توانید از مقاله آموزش عملکرد موتورهای جستجو که در نیوسئو آن را قرار داده ایم، استفاده کنید.

مرحله 2: درک مفاهیم اولیه بازاریابی موتور جستجو

قبل از اینکه به مراحل وظایف کارشناس سئو در جایگاه های بالاتر بپردازیم،  شما باید درباره کلیه مفاهیم مختلفی که بازاریابی موتورهای جستجو و بازاریابی اینترنتی وجود دارند، اطلاعات جامعی داشته باشید.

شما باید در ذهن خود این مسئله را روشن کنید که دقیقا از سئو چه انتظاری دارید و از چه ابزار مرتبط با سئو دیگری می توانید استفاده کنید تا حضور شما در اینترنت قوی تر شود. در نتیجه بهتر است تفاوت های SEO و SEM را به خوبی شناسایی کنید.

مرحله 3: درک اینکه SEO چه ماهیتی دارد

سئو فقط مربوط به کلمات کلیدی و لینک ها نیست؛ بلکه خیلی بیشتر از این موارد است. رسالت واقعی سئو این است که تجربه ای عالی را در اختیار کاربران قرار داده و دقیقا آنچه را که می خواهند، به آن ها ارائه کند.

هدف شما فقط کسب ترافیک بیشتر از سمت موتورهای جستجو نباید باشد؛ بلکه هدف کسب و کار این است که این کاربران وارد شده به وب سایت شما، به مشتریان و مخاطبین دائمی سایت تبدیل شوند. در مورد این قضیه بهتر است سئو داخلی سایت، سئو خارجی سایت و سئو فنی را به خوبی آموزش ببینید. ما در نیوسئو برای هر کدام از این مفاهیم، مقاله های زیادی را منتشر کرده ایم که می توانید از آن ها نهایت بهره را ببرید.

وقتشه اینو بخونیحالا وقتشه! اینو بخون: آموزش سئوپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

مرحله 4: انتخاب بهترین مرجع آموزش سئو

هنگامی که شما شروع به یادگیری سئو کنید، یک نکته را متوجه خواهید شد؛ اطلاعات زیادی در مورد این صنعت در اینترنت وجود دارد و چیزهای زیادی برای یادگیری هستند که این مسئله می تواند موجب سردرگمی شما بشود.

اگر تصمیم گرفتید که این کار را به تنهایی و بدون هیچ کمکی انجام دهید، بهتر است که به خوبی وب سایت های مختلف را مورد بررسی قرار داده و بهترین آن ها را انتخاب کنید. البته به طور کلی نظرات زیادی در مورد بهینه سازی وب سایت ها وجود دارد که ممکن است بسیاری از آن ها نیز صحیح باشند. اما مطمئنا شرایط این را ندارید که تمامی ترفندهای وب سایت های موجود را پیاده سازی کنید تا در نهایت بهترین انتخاب را داشته باشید. در نتیجه پیشنهاد ما این است که از نظرات افرادی که از آموزش های مرجع مورد نظر شما استفاده کرده اند، استفاده کنید.

البته امروزه زمان، به یک فاکتور بسیار مهم تبدیل شده است. افرادی که مایل به یادگیری سریع سئو هستند، اول از همه بهتر است از دوره های خصوصی آموزش سئو استفاده کنند. در غیر این صورت باید سرعت مطالعه خود را به شدت بالا برده و تمامی مقالات وب سایت آموزشی مرجع خود را مطالعه کنند.

مرحله 5: آگاه بودن در مورد تغییرات سئو

سئو در واقع یک صنعت ثابت نیست و اصول و قواعد آن ممکن است بعد از گذشت مدت زمانی، تغییراتی را داشته باشند. علت این است که پایه و اساس بهینه سازی سایت، الگوریتم رتبه بندی گوگل است و این موتور جستجو در طول یک سال بیشتر از 250 تغییر را در الگوریتم رتبه بندی خود ایجاد می کند. بنابراین بر اساس همین تغییرات، روند سئو نیز تغییر پیدا خواهد کرد.

یکی از وظایف کارشناس سئو حرفه ای این است که به طور مرتب اخبار معتبر مرتبط با سئو را دنبال کند تا در صورت بروز هرگونه بروزرسانی در الگوریتم رتبه بندی گوگل، بتواند آمادگی لازم برای تغییر استراتژی های خود را داشته باشند. برای این کار پیشنهاد می کنیم که از چند وب سایت انگلیسی زبان معتبر خبری استفاده کنید؛ چراکه این وب سایت ها صلاحیت خود را چندین مرتبه اثبات کرده اند.

وقتشه اینو بخونیحالا وقتشه! اینو بخون: ابزارهای گوگل برای سئوپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

مرحله 6: استفاده از ابزارهای سئو کاربردی

حقیقت این است که شما نمی توانید بهینه سازی سایت خود را به تنهایی انجام دهید. چراکه اطلاعات زیادی برای پردازش و تصمیم گیری وجود دارد. اگر سعی می کنید همه کارها را به صورت دستی انجام دهید، بهتر است وقت خود را صرف کارهایی کنید که نتایج ارزشمندتری را برای شما ایجاد می کنند. یکسری از تحلیل ها و بررسی ها نیازی ندارند که به صورت دستی و توسط شخص شما انجام شوند.

ابزارهای سئو یکی از بهترین گزینه هایی هستند که شما می توانید از آن ها برای بهبود وضعیت کسب و کار خود استفاده کنید. البته برخی از ابزارهای سئو ممکن است هزینه هایی را برای شما به وجود بیاورند. بهتر است بدانید که این هزینه ها، با توجه به داده هایی که در اختیار شما قرار می گیرد، ارزش خوبی خواهند داشت.

البته ابزارهای رایگان زیادی برای بهینه سازی سایت وجود دارند که ما در نیوسئو چندین مرتبه به معرفی آن ها پرداخته ایم.

مرحله 7: از تکنیک های سئو استفاده کنید

بسیاری از افراد فقط سعی می کنند تا اطلاعات زیادی در مورد بهینه سازی وب سایت به دست بیاورند. اما یکی از ویژگی ها و وظایف کارشناس سئو موفق این است که دانسته های خود را از حالت تئوری خارج کرده و آن ها را عملی کند. سئو نظری نیست و عمدتا عملی است. نتیجه یادگیری سئو شما، در واقع فعالیت های عملی است که بر اساس اصول سئو انجام داده اید نه دانسته های تئوری شما.

شرح وظایف سئوکار,کارشناس سئو,کارشناس سئو چیست

مراجع آموزش سئو معمولا از موفقیت های کارآموزان و دانشجویان خود صحبت کرده و چگونگی موفقیت آن ها را برای جذب افراد بیشتر بیان می کنند. این مسئله می تواند به شما کمک کند تا ایده های زیادی را در مورد پیاده سازی روش های سئو سایت، ایجاد کنید.

مرحله 8: تخصص خود را به نمایش در بیاورید

به طور کلی، یکی از بهترین روش هایی که می شود یک مفهوم را آموخت، این است که سعی کنید مفهوم مورد نظر را برای فرد دیگری توضیح دهید. این قضیه در مورد سئو نیز صدق می کند. بیشتر تولید کنندگان تولید محتوا بعد از اینکه شروع به نوشتن مقاله های آموزش سئو می کنند، اطلاعات آن ها گسترش زیادی پیدا می کند.

پیشنهاد نیوسئو به شما این است که یک وبلاگ آموزش سئو ایجاد کرده و شروع به تولید بهترین مقاله های آموزشی کنید. در این صورت هم خودتان پیشرفت خواهید کرد و هم دانسته های خود را با دیگران به اشتراک خواهید گذاشت. هنگامی که در حال جستجو برای پیدا کردن موضوع تولید محتوا هستید، می توانید از بروز هرگونه اطلاعات جدیدی که در مورد سئو رخ داده است، خبردار شوید.

قدم 9: صبور بودن

هر زمانی که بخواهیم در مورد سئو صحبت کنیم، نباید از صبور بودن در مورد آن نیز غافل شویم. جستجوگرها برای شناسایی شما به عنوان یک کارشناس سئو، نیاز به زمان دارند تا در نهایت بتوانند به شما اعتماد کنند.

برای درک بهتر این موضوع بهتر است که روند پیشرفت های سایت های برتر آموزش سئو را در رزومه هایی که از خود ارائه کرده اند، مورد بررسی قرار دهید. به طور کلی سئو، سریع ترین راه ممکن برای افزایش ترافیک نمی باشد. به همین منظور یکی از مهمترین ویژگی ها و وظایف کارشناس سئو این است که صبور باشد تا به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کند.

اگر تغییر شاخصی در روند فعالیت های بهینه سازی خود مشاهده نکردید، به هیچ وجه نباید سریعا استراتژی سئو خود را تغییر دهید. قبل از هر کاری باید حساب کاربری سرچ کنسول گوگل خود را بررسی کنید تا تغییرات ایجاد شده را با دقت بالاتری مشاهده کنید. تنها در صورتی پیشنهاد می کنیم که استراتژی سئو خود را تغییر دهید که شاهد افت های شدید در ترافیک، رتبه و بازدید وب سایت خود باشید.

قدم 10: استفاده از راهنمایی های متخصصین سئو

آخرین مرحله تبدیل شدن به یک کارشناس سئوکار استفاده از تجربه ها و راهنمایی های متخصصین و کارشناسان سئو با تجربه می باشد. مطمئنا شما در مسیر تخصصی بهینه سازی وب سایت، با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد. در بسیاری از موارد ممکن است که ندانید چه کاری باید انجام دهید.

البته جای نگرانی وجود ندارد؛ چراکه این مسئله برای تمامی افرادی که در این صنعت فعالیت دارند، رخ می دهد. حال که این مشکلات برای دیگر کارشناسان سئو نیز اتفاق افتاده است، بهترین کاری که می شود انجام داد، استفاده از تجربه های آن ها است.

8 معیار کلیدی برای موفقیت در پروژه های سئو

بررسی مشکلات پروژه سئو به ما ثابت کرده که نادیده گرفتن برخی عوامل باعث می شود ما به اهداف خود در بهینه سازی سایت نرسیم. در ادامه به 8 استراتژی کلیدی سئو برای موفقیت در پروژه های سئو می پردازیم.

از کلمات کلیدی هدفمند در مکان های مناسب استفاده کنید

کلمات کلیدی بخش مهمی از تعیین رتبه وب سایت شما هستند. استراتژی کلمات کلیدی در طول سال ها بسیار تغییر کرده است. این روزها، شما باید روی کلمات کلیدی تحقیقات انجام دهید، کلیدواژه های متنوع تری به کار ببرید و آنها را به طور طبیعی در جای متناسب جایگذاری کنید.

فراداده

فراداده نه تنها به همان اندازه کلمات کلیدی مهم می باشد، بلکه می توان گفت مستقیم ترین راهی خواهد بود که می توانید شخصی را به وب سایت خود ترغیب کنید، زیرا یکی از اولین چیزهایی است که هم گوگل و هم بازدیدکنندگان احتمالی آن را مشاهده خواهند کرد.

هنگام خزیدن در سایت، پس از اولین نمایه سازی URL، ابرداده یکی از موارد بعدی در لیست چک گوگل است. در نتیجه توجه به آن موفقیت پروژه سئو را در پی دارد.

تمرکز بر تجربه کاربر (UX)

هیچ چیز بدتر از این نیست که مجبور شوید در سایتی حرکت کنید که به سختی می توانید از آن بهره ببرید. مواردی مانند لینک های مرده، صفحاتی با خطای 404 و ساختارهای نامرتب سایت همه بر آنچه مردم از وب سایت شما می گیرند، تأثیر می گذارد.

کاربران نه تنها به تجربه خوب و ناوبری آسان اهمیت می دهند، بلکه این بی عیب و نقص بودن، به خزنده های Google کمک می کند تا محتوای شما را اسکن کرده و رتبه بندی SERP را تعیین کنند.

بر ایجاد لینک های مرتبط تمرکز کنید

یکی دیگر از عوامل مهم در موفقیت پروژه سئو به دست آوردن بک لینک است. این نه تنها به شما کمک می کند آنچه را که به عنوان دامنه شناخته می شود به دست آورید، بلکه اگر افراد در سایر دامنه های معتبر ظاهر شوند، به طور مستقیم شانس مراجعه افراد به وب سایت شما را افزایش می دهند.

 رباتها/خزنده ها با دنبال کردن لینک ها به صفحات بعدی و قضاوت در ارتباط بودن آنها با یک جستجو، محتوا را کشف می کنند.

قالب بندی محتوای برای Featured Snippet

باکس پاسخ ویژه این روزها تقریباً SERP ها را اداره می کنند. به احتمال زیاد با آنها آشنا هستید. حتی اگر قبلاً این اصطلاح را نشنیده باشید. آنها کادرهای پاسخ برجسته ای هستند که در بالای صفحات برای اکثر جستجوها ظاهر می شوند.

هر چیزی که باعث کند شدن سایت می شود، حذف کنید

اگر در حال نوشتن وبلاگ های آموزنده، فروش محصول/خدمات، یا صرفاً راهنمایی شخصی هستید، سایت شما باید سریع و آسان، در دسترس برای استفاده باشد.

با حذف افزونه های قدیمی، پاک کردن کد، بهینه سازی و فشرده سازی تصاویر، اطمینان از جریان و منطقی بودن زیر پوشه ها به سایت خود سرعت ببخشید و موجبات موفقیت در پروژه سئو را فراهم کنید.

به بروزرسانی الگوریتم گوگل توجه کنید

گوگل روز به روز هوشمندتر و بصری تر می شود. بروزرسانی های اصلی و اصلاحات الگوریتم، ثابت و غالباً غیر منتظره هستند، زیرا سایت ها یا به دلیل پایبندی به آخرین بروزرسانی از مزایای آن برخوردار یا مجازات می شوند.

محتوای موجود را بهبود بخشیده و موضوعات فرعی گم شده را اضافه کنید

در مورد استراتژی سئو هیچ خط پایان واقعی وجود ندارد. بروزرسانی مداوم و مبارزه با رقبای شما به این معنی است که همیشه کارهایی برای انجام دادن وجود دارد و شما می توانید کارهایی را که قبلاً انجام داده اید بهبود بخشید.

افزودن و بروزرسانی محتوای قدیمی می تواند ترافیک شما را دو برابر کند. از پیوند داخلی و خارجی نیز استفاده کنید.

این مقاله ادامه دارد…

مطالب زیر را حتما بخوانید

نظر شما !!