چینی‌ها دیگر خودروی چینی سوار می‌شوند!

گشت و گذاری در خیابان‌های شانگهای، پایتخت تجاری چین نشان می‌دهد برخلاف سال‌های گذشته، این روزها ساکنان این کلان‌شهر علاوه بر استفاده از برندهای بزرگ و برتر جهانی، به استفاده از تولیدات باکیفیت تولیدی خودشان نیز روی آورده‌اند.

به گزارش عصر ایران؛ بر خلاف چند سال قبل که در شهرهای بزرگ تجاری، شهرهای صنعتی و پکن پایتخت چین، تردد خودروهای چینی کمرنگ و در حد تاکسی بود ، این روزها شاهد تردد تعداد بسیار زیاد خودروی چینی از برندهای مختلف، مدرن و جذاب در کوچه، خیابان‌ها و جاده‌های این کشور هستیم.

بازار بزرگ یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون نفری چین، جاذبه بسیار بزرگی برای هر برند و شرکت خودروسازی جهان برای حضور در آن است تا سهم بیشتری برای خود دست و پا کنند، اما چینی‌های باهوش که تا همین چند سال قبل هیچ حرفی برای گفتن در این صنعت نداشتند، حضور بسیاری از همین برندها را منوط به انتقال تکنولوژی، توسعه RD و همچنین ارتقای داخلی‌سازی محصولات‌شان کردند و به نظر می‌رسد این تلاش‌ها با گذشت چند سال با ثمردهی مناسبی همراه شده است.

این روزها خودروهای چینی جذاب متعددی در شهرهای این کشور تردد می‌کنند که علاوه بر جذابیت ظاهری، از امکانات و آپشن‌های متعددی بهره می برند که هر مصرف‌کننده‌ای به‌خصوص قشر جوان را به خود جلب و جذب می‌کند.

همچنین به اذعان بسیاری از حاضران در نمایشگاه شانگهای ۲۰۲۳، برخلاف سال‌های قبل، شاهد حضور پر رنگ چینی‌ها هستیم و درصد بالایی از شرکت‌کنندگان در این رویداد نمایشگاهی را به خود اختصاص داده‌اند.

در پیش گرفتن سیاست‌های مناسب به ویژه در زمینه انتقال فناوری و داخلی‌سازی، همچنین نگاه به آینده به‌خصوص در زمینه خودروهای الکتریکی و شناخت مناسب از ذائقه‌ بازارهای مختلف، امروز چین را به یکی از مدعیان اصلی بازارهای جهانی تبدیل کرده و به‌طور قطع در سال‌های آینده از این کشور و محصولات متنوع آن بیشتر خواهیم شنید.

 نکته مهم اینکه در سال‌های گذشته چینی‌ها بدون ترس از حضور خارجی‌ها و احتمال لطمه به تولیدت داخلی‌شان، با در پیش گرفتن سیاست درهای باز و اجازه حضور به انواع و اقسام برندها مطابق سلایق مردم، امروز در جایگاهی قرار گرفته‌اند که تنوع و کیفیت تولیداتشان به محصولات برندهای بزرگ و سنتی جهان تنه می‌زند؛  سیاست‌هایی که ای کاش چراغ راه تصمیم‌گیران اقتصادی و صنعتی کشورمان بود تا چنین خودروسازی فشلی را شاهد نبودیم.

نظر شما !!