کاخ سفید: به دنبال درگیری با روسیه نیستیم

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید درباره سقوط پهپاد آمریکایی بر اثر برخورد با جنگنده روسی گفت مشخص نیست که حادثه پهپاد عمدی بوده است.

 

به گزارش فارس، جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید عصر پنجشنبه به وقت محلی به خبرنگاران گفت که بر اساس آنچه در ویدئوی منتشر شده دیده می شود، مشخص نیست که جنگنده روسی عمدا به این پهپاد ضربه زده است.

 

کربی اظهار داشت که این اولین بار نیست که یک پهپاد آمریکایی در حریم هوایی منطقه دریای سیاه سقوط کرده و این اتفاق «غیرعادی» نیست.

 

او اضافه کرد اما “روشن است که اقدام خلبان روس، تهاجمی و بی پروا بود. “

 

کربی توضیح داد: برای ما مشخص نیست که خلبانان قصد حمله به پهپاد را داشته اند. در بهترین حالت، این یک پرواز بی پروا بود. در بدترین حالت، این اقدام “بی پروا و بی کفایتی” بود.

 

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در عین حال تاکید کرد که آمریکا به دنبال جنگ با روسیه نیست، اما به حمایت از اوکراین ادامه خواهد داد.

 

کربی گفت: “ما بارها به صراحت اعلام کرده‌ایم که به دنبال درگیری با روسیه نیستیم. ما قصد داریم به حمایت از اوکراین ادامه دهیم. ما به تقویت حضور و توانایی بازدارندگی خود در امتداد جناح شرقی ناتو ادامه خواهیم داد. “

نظر شما !!