کارشناسی صحنه‌های مشکوک بازی پرسپولیس- ون پارس / این داور پرسپولیس را به دردسر انداخت!

به گزارش “ورزش سه”، شاید اگر پرسپولیس در ضربات پنالتی حذف می‌شد، بازیکنان و کادرفنی قرمزها اعتراض بیشتری را به داور انجام می‌دادند و به نوعی سعاد وفاپیشه خوش‌شانس بود که جنجالهای این بازی در ضربات پنالتی خاتمه یافت. البته از سوی دیگر بازیکنان ون‌پارس هم به خصوص در صحنه پنالتی دوم معتقد بودند، برخورد امید عالیشاه با مدافع این تیم نباید پنالتی گرفته می‌شد.

این داور که اغلب در بازیهای لیگ یک قضاوت می‌کند، در این بازی سوت بازی پرسپولیس را در اختیار گرفت و سه پنالتی برای هر دو تیم گرفت که سهم سرخپوشان دو و سهم ون پارس یک پنالتی بود. در صحنه نخست بازیکنان پرسپولیس اعتقاد داشتند که پیش از برخورد توپ به دست علی نعمتی، بازیکن ون پارس روی او خطا کرده است. در صحنه پنالتی‌های پرسپولیس نیز بازیکنان این تیم تاکید داشتند که داور باید آوانتاژ می‌داد تا بازیکن بعدی توپ را تبدیل به گل کند.

در همین خصوص کارشناسان داوری نظرات خود را در مورد این سه پنالتی و همچنین برخورد احمد گوهری و مهاجم ون پارس در موقعیت تک به تک در زمین پرسپولیس ارائه کردند که در ادامه می‌خوانید:

📌 برخورد توپ به دست علی نعمتی (دقیقه 8- پنالتی برای ون پارس):
❌ رضا کرمانشاهی: پیش از اینکه توپ به دست مدافع پرسپولیس بخورد، داور باید خطا روی او را بگیرد و پنالتی درست نیست.
❌ ابراهیم میرزابیگی: نظر من روی خطا به نفع پرسپولیس است هست چون مدافع روی هوا بود و بازیکن حریف از پشت شارژ کرد. وقتی بازیکن برای سرزدن پرش می‌کند، کوچکترین اشاره منجر به خطا می‌شود.


📌 برخورد با محمد عمری در محوطه جریمه (دقیقه 58- پنالتی برای پرسپولیس):
❌ رضا کرمانشاهی: داور باید آوانتاژ می‌داد تا گل اعلام شود اما در مورد درستی خطا، به نظرم خطا انجام شد. در این صحنه برای من عجیب بود که داور آوانتاژ نداد چون به وضوح بازیکن پرسپولیس در موقعیت گلزنی قرار داشت.
❌ ابراهیم میرزابیگی: اگر بازیکن در موقعیت گلزنی باشد، داور باید اجازه بدهد تا او ضربه را بزند و بعد در مورد خطا تصمیم بگیرد. اما در مورد این صحنه به نظرم محمد عمری شبیه سازی کرد و باید یک کارت زرد به او داده شود.


📌 گل مشکوک به آفساید ون پارس (دقیقه 66- گل به سود ون پارس):
❌رضا کرمانشاهی: تشخیص این صحنه بسیار دشوار است اما به نظر در صحنه پاس نخست آفساید رخ می‌دهد و بازیکن جلوتر از مدافع پرسپولیس است.
❌ ابراهیم میرزابیگی: کمک داور در این صحنه کار دشواری داشت. در صحنه گل به نظرم آفسایدی نبود اما پاس اول تصاویر آهسته نشان می‌دهد بازیکن حریف یک مقدار جلوتر است.


📌 برخورد احمد گوهری و مهاجم ون پارس (دقیقه 68- خطا روی گلر پرسپولیس):
❌ رضا کرمانشاهی: هر دو بازیکن برای توپ رفتند و نباید خطایی اعلام شود اما به دلیل برخورد شدید باید بازی متوقف شود.
❌ ابراهیم میرزابیگی: در این صحنه برخورد بسیار شدید است اما خطایی وجود ندارد و تلاش هر دو برای تصاحب توپ است. باید بازی متوقف شود تا کادر پزشکی به بازیکنان رسیدگی کند.


📌 تکل روی پای امید عالیشاه (دقیقه 116- پنالتی برای پرسپولیس):
❌رضا کرمانشاهی: خطا روی بازیکن پرسپولیس اتفاق افتاد اما داور باید اجازه می‌داد که در این صحنه تکلیف توپ مشخص شود چون بازیکن پرسپولیس شانس گلزنی داشت.
❌ ابراهیم میرزابیگی: اگرچه بهترین آوانتاژ در محوطه جریمه پنالتی است اما در این صحنه هم داور اشتباه کرد چرا که بازیکن پرسپولیس در موقعیت گلزنی بود و باید اجازه می‌داد او ضربه را بزند.

نظر شما !!