کار سخت مورایس بدون فرشاد و شهریار؛  / یازده مرد احتمالی سپاهان مقابل آلومینیوم اراک

به گزارش “ورزش‌سه”، روز دوم رقابت‌های هفته بیست و یکم لیگ برتر در شرایطی امروز از ساعاتی دیگر آغاز می‌شود که پیروزی مقتدرانه سرخپوشان در ورزشگاه آزادی مقابل نفت مسجد سلیمان، فشار زیادی به سپاهان برای کسب سه امتیاز مسابقه وارد خواهد کرد. حالا پرسپولیس هم امتیاز با سپاهان 42 امتیازی در رتبه دوم قرار گرفته و اگر شاگردان مورایس نتوانند سه امتیاز این مسابقه دشوار دور از خانه را کسب کنند، پس از کنار رفتن از جام حذفی توسط شاگردان یحیی گل‌محمدی، فاصله سه امتیازی‌شان هم با این تیم از بین خواهد رفت.
با این وصف اگرچه مورایس باید ترکیب تیمش را بدون دو ستاره این روزهای سپاهان در خط هجومی یعنی شهریار و فرشاد راهی میدان کند، اما به هر ترتیبی شده آنها باید سه امتیاز را از این مسابقه کسب کنند و در جدول به نام خودشان بریزند. برای این منظور مورایس تمام توان در دسترسش را به کار خواهد گرفت.

*خط دروازه و دفاع مرکزی؛ خروج سیاوش 
انتخاب پیام نیازمند ساده‌ترین تصمیم مورایس و دستیارانش در این مسابقه خواهد بود، اما برای انتخاب زوج دفاع مرکزی تیم کار به همین سادگی نخواهد بود و آنها باید از میان سیاوش یزدانی و نیلسون جونیور فقط یکی را برای زوج‌سازی با دانشگر انتخاب کنند؛ تصمیمی که به نظر می‌رسد با توجه به شرایط روحی این روزهای سیاوش به نیلسون برزیلی ختم شود.

*مدافعین چپ و راست؛ مثل همیشه 
انتخاب دو بازیکن این دو منطقه هم چندان کار دشواری نیست و با توجه به نمایش‌های قابل قبول میلاد زکی‌پور و رامین رضائیان این وظیفه بار دیگر در یک مسابقه سرنوشت‌ساز به آنها سپرده خواهد شد.

*مثلث خط میانی؛ یاسین به ترکیب اضافه می‌شود؟
عدم حضور محمد کریمی در ترکیب اصلی مصاف برابر پرسپولیس یکی از تصمیمات مبهم مورایس در مصاف با پرسپولیس بود و بعید به نظر می‌رسد در مصاف با آلومینیوم اراک هم شاهد تکرار این اتفاق باشیم. با این وصف اگر مسعود ریگی و محمد کریمی را دو بازیکن ثابت سپاهان در اراک مقابل شاگردان مهدی رحمتی قلمداد کنیم، از میان یاسین سلمانی، علی‌محمدی، قربانی و نورافکن هم یک نفر به عنوان ضلع سوم این مثلث انتخاب خواهد شد. اگر مورایس قصد افزایش خلاقیت خط میانی‌اش را داشته باشد، پس از مدت‌ها به یاسین سلمانی فرصت خواهد داد و در غیر این صورت شانس جلال، قربانی و نورافکن بیشتر خواهد بود. (البته باید دید مورایس قصد دارد از نورافکن در پست هافبک هجومی استفاده کند یا وینگر چپ).

*مثلث خط هجومی؛ روز سخت بدون فرشاد و شهریار 
بدون شک فرشاد احمدزاده و شهریار مغانلو دو ستاره بی چون و چرای سپاهان در مسابقات اخیر بوده‌اند که هر دو با دریافت کارت زرد در دربی، شانس حضور در مقابل آلومینیوم را از دست دادند. با این حال مورایس در بخش هجومی نفرات قابل اتکایی در اختیار دارد. با این وصف به نظر می‌رسد شانس کامسوبا برای حضور در ترکیب اصلی پس از هفته‌ها در لیگ مهیا شده و علی‌نژاد و کاتاتو نیز دو گزینه دیگر این مربی هستند. البته اینکه نورافکن در پست وینگر چپ مورد استفاده قرار بگیرد تا مورایس با قرار دادن کاتاتو در راس خط هجومی به جای شهریار، بتواند در نیمه دوم هم تعویض‌های قابل توجهی داشته باشد، گزینه محتملی به نظر می‌رسد.
ترکیب احتمالی سپاهان مقابل آلومینیوم اراک: 
پیام نیازمند – میلاد زکی‌پور، محمد دانشگر، نیلسون جونیور، رامین رضائیان، مسعود ریگی، محمد کریمی، جلال علی‌محمدی، امید نورافکن، محمد علی‌نژاد و ایگور کاتاتائو.

نظر شما !!