کانسنسیس و مسترکارت در راه‌اندازی یک راهکار مقیاس‌پذیری اتریوم همکاری می‌کنند

شرکت کانسنسیس (ConsenSys) در پست وبلاگی اخیر خود از ساخت نرم‌افزاری جدید خبر داد. این نرم‌افزار، «مقیاس‌پذیری در سطح سازمانی» را برای برنامه‌های کاربردی ساخته‌شده بر استک Quorum ارائه می‌دهد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتوپوتیتو، Quorum لایه پروتکل منبع بازی است که توسط شرکت کانسنسیس برای شبکه بلاکچینی اتریوم ساخته شده است. رول آپ‌های کانسنسیس (ConsenSys Rollups) که پشتیبانی مسترکارت را به همراه دارد را می‌توان به صورت مستقیم در شبکه اصلی اتریوم و یا شبکه‌های Quorum استفاده کرد.

بخشی از این پروژه، از الگوریتم اثبات دانش صفر برای افزایش حریم خصوصی تراکنش‌ها استفاده می‌کند. مدلین موری، سرپرست مهندسان پروتکل در شرکت کانسنسیس در این رابطه اظهار داشت:

رول‌آپ کانسنسیس مقیاس‌پذیری بسیار بیشتری را در کنار محافظت از حریم خصوصی برای بهبود موارد استفاده کنونی و آینده امکان‌پذیر می‌کند. این راه‌حل نوآورانه به سرعت بخشیدن ساخت آینده مالی کمک خواهد کرد.

به گفته شرکت کانسنسیس، رول آپ‌ها به موسسات و دولت‌ها کمک می‌کنند تا طیف وسیعی از فناوری‌های ایده‌آل را پیاده‌سازی کنند. این فناوری‌ها شامل رمزارزهای بانک مرکزی (CBDC)، صرافی‌های غیرمتمرکز و برنامه‌‎های پرداختی خرد هستند. از آنجایی که رول‌آپ‌ها مبتنی بر الگوریتم اثبات دانش صفر است، به طور خاص این فناوری به CBDCها برای کاهش نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی کمک می‌نمایند.

نظر شما !!