کاپیتان پرسپولیس رکورد اسطوره‌ها را می‌شکند / اولین خرید برانکو و آخرین بازمانده ایوانکوویچ!

به گزارش “ورزش سه”، گرمای تابستانی تهران در حوالی خیابان سئول، کوچه پرسپولیس بیشتر حس می‌شود. صفحات مجازی که تازه قدرت گرفته‌اند، هرروز فراخوان تجمعات اعتراضی می‌دهند و طرفداران خشمگین نیز به باشگاه می‌روند. اعتراض به سقف قرارداد 950 میلیون تومانی علی اکبر طاهری است که به زعم آنها مانع جذب ستاره‌هایی می‌شود که یکی پس از دیگری مسیر خود را به دفتر کار مدیران عامل سایر باشگاه‌ها کج می‌کنند. در یکی از همین روزهاست که پسری با قلب قرمز به باشگاه می‌رود و با جوهر سرخ روی انگشت سبابه، ساختمان را ترک می‌کند: کمال کامیابی‌نیا دو ساله با پرسپولیس بست.

او اولین خرید برای تیمی است که با نظر ایوانکوویچ سازمان می‌یابد. بازیکنی که قرار است نقش یک هافبک دفاعی جنگنده را در تیم برانکو ایفا کند و زوج احمد نوراللهی باشد – مشابه زوجی که آندرانیک تیموریان و جواد نکونام در تیم ملی تحت هدایت او داشتند. کمال با درخشش در نفت تهران است که مشتریان را متوجه خود می‌بیند. او یکی از پایه‌های اصلی تیم علیرضا منصوریان در لیگ چهاردهم بود که با خشونت حداکثری، مقابل یک سوم دفاعی تیم را پاکسازی می‌کند.

بازیکن جدید پرسپولیس، شماره 11 را انتخاب می‌کند. پیراهنی که اغلب بر تن بازیکنان هجومی بوده اما کمال آمده تا آن را قُرُق کند. از ابتدای فصل در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد و تنها چهار بازی فصل را از دست می‌دهد که دلایلی غیرفنی دارد؛ محرومیت و مصدومیت. اولین گل او در بازی با سپاهان رقم می‌خورد که با نتیجه 2-2 همراه است. با یک شوت دیدنی به طاق دروازه تیمی که دو بار از پرسپولیس پیش می‌افتد اما حریف روحیه مبارزه‌طلبی شاگردان ایوانکوویچ نمی‌شود.

گل دوم در یک روز تلخ رقم می‌خورد. روزی که کمال کارت می‌گیرد تا دربی را از دست بدهد. اما در وقتهای اضافه گل او، سه امتیاز حساس را برای پرسپولیس به همراه دارد. سه امتیازی که باعث می‌شود تا پرسپولیس شانس صدرنشینی در صورت شکست استقلال را به دست بیاورد. مرور 15 گل بعدی کمال هم خالی از لطف نیست:

3) هفته اول لیگ شانزدهم در دیدار مقابل سایپا که با پیروزی قرمزها همراه بود.
4) هفته هشتم و بازی با تیم سابق، نفت تهران در جریان برد سه گله.
5) هفته پانزدهم همان فصل مقابل مشهد در روز جدایی احمد نوراللهی به مقصد تراکتور.
6) بازی قهرمانی با پدیده و گل نخست در جریان پیروزی 4-0.
7) گل سه امتیازی مقابل تراکتور در تبریز بعد از استپ سینه در محوطه و ضربه دیدنی.
8) بازی ذوب‌آهن که با پیروزی 4-0 پرسپولیس همراه بود.
9) هفته هفدهم و لیگ هفدهم، دوباره تراکتور.
10) هفته بیست و هشتم مقابل پارس جنوبی.
11) هفته پایانی لیگ و تور دروازه سپیدرود.
12) لیگ قهرمانان آسیا و دیدار الوصل؛ گلی مهم برای صعود.
13) اولین گل لیگ هجدهم مقابل پیکان

14) شلیک سهمگین برابر سایپا و یک گل دیگر.
15) گلزنی برابر فولاد؛ پرسپولیس برای اولین بار در لیگ با گل کمال باخت.
16) بار دیگر کمال دروازه تراکتور را باز کرد؛ گلی مهم در راه قهرمانی.
17) تک گل پرسپولیس در دیدار با آلومینیوم لیگ بیستم.
18) گل بعدی در جام حذفی و مقابل مس نوین به ثمر رسید.
19) بازی با الریان و اولین گل پرسپولیس در لیگ قهرمانان 2021.
20) گلزنی در بازی با گوآی هند.
21) گل سه امتیازی به سپاهان.
22) گل اول پرسپولیس در بازی با نساجی.
23) آخرین گل او در بازی با مس رفسنجان به ثمر رسید.

این 23 گل باعث شده تا کمال نه یک هافبک دفاعی جنگنده صرف بلکه یک هافبک گلزن نظیر کریم باقری باشد. این همان ماموریتی است که شماره شش سابق سرخپوشان در لیگ پانزدهم به کامیابی‌نیا واگذار کرد و به او گفت که باید در نقش گلزنی هم به تیم کمک کند؛ ماموریتی که حالا می‌توان گفت کامیابی‌نیا به بهترین شکل ممکن از پس انجامش برآمده است.

او البته روزهای تلخ زیادی هم در پرسپولیس داشت. در رفتگی کتف، مهمترین مصدومیتی بود که در این مدت به سراغ کمال آمد و باعث شد تا او چیزی حدود 50 بازی از ترکیب تیمش دور شود. کتف کمال 7 بار با در رفتگی همراه شد و اوضاع به شکلی پیش رفت که او حتی در تونل ورزشگاه آزادی نیز کتف خود را به همراه پزشک پرسپولیس جا می‌انداخت و نیازی به مراجعه به بیمارستان هم نبود.

در آخر او تابستان 1398 کتف خود را به تیغ جراحان سپرد و بعد از دوران نقاهت طولانی مدت به میدان برگشت و این بار با تجربه بیشتر، نقش یک ستاره را در مرکز میدان پرسپولیس ایفا کرد و حالا هم که تبدیل به کاپیتان دوم پرسپولیس شده است.

اما نکته جالب اینکه کمال باوجود اینکه در کاپیتانی پشت سر امید عالیشاه است اما تعداد بازی بیشتری را نسبت به او انجام داده است. کمال 225 بار پیراهن پرسپولیس را برتن کرده و در تیم فعلی سرخپوشان، بالاتر از امید عالیشاه، وحید امیری و سیامک نعمتی که در فهرست مازاد قرار گرفت، رکورددار است.

او با انجام 7 بازی دیگر، بالاتر از کریم باقری، هفتمین بازیکن باسابقه تاریخ پرسپولیس خواهد شد و در صورت تمدید قرارداد و انجام 39 بازی دیگر، بالاتر از محمد پنجعلی و پایین‌تر علی پروین قرار خواهد گرفت.

پرسپولیس اگرچه در سالهای قبلتر بازیکنانی داشت که در روزهای پایانی فوتبال با بی مهری یا تصمیم شخصی، از این تیم جدا می‌شدند و در جای دیگری فوتبال خود را به پایان می‌رساندند اما حالا نسلی را در اختیار دارد که به نظر راه کریم باقری و سیدجلال حسینی را خواهند رفت؛ یکی مثل همین کمال کامیابی‌نیا که اگرچه گاه و بیگاه در مسیر جدایی هم قرار داشت اما حالا 34 سالگی را در پرسپولیس به پایان رسانده است.

جالب اینکه او تنها بازمانده اولین لیست خرید برانکو و تنها ستاره حاضر پرسپولیس در تمام قهرمانی‌های چند سال اخیر بوده است – نکته‌ای که کمال را از سایرین متمایز و برجسته می‌کند.

نظر شما !!