کریسمس قیمت بیت کوین را به کانال صعودی کشاند

قیمت بیت کوین همزمان با کریسمس توانست از مرز ۵۰،۰۰۰ دلار عبور کند و تا اوج ۵۱،۵۰۰ دلار صعود کند. خبری خوشایند برای معامله‌گرانی که امیدوار هستند تا سال میلادی جدید را در کانالی صعودی آغاز کنند.

به گزارش میهن بلاکچین، بازار ارزهای دیجیتال بار دیگر روی خوش خود را به تریدرهایی نشان داد که در کف قیمتی ایجاد شده در ریزش اخیر، خرید کرده‌اند و ریسک سقوط بیشتر بازار را پذیرفته‌اند. بیت کوین در حال حاضر به قیمت ۵۱۰۰۰ دلار خرید و فروش می‌شود. آنچه مشخص است این است که سال ۲۰۲۱ سالی پر از فراز و نشیب برای تریدرها بوده است. در این سال حجم معاملات صورت گرفته در صرافی‌های متمرکز از مرز ۱۴ تریلیون دلار عبور کرده است. عددی که نسبت به سال قبل رشد ۶۸۹٪ را نشان می‌دهد.

با این حال در پایان سال میلادی، اخبار امیدوارکننده و همچنین اخبار ناخوشایند هر دو با هم به سراغ بیت کوین آمده‌اند. اواخر هفته گذشته کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) درخواست شرکت Kryptoin و شرکت والکری را برای راه‌اندازی ETF بیت کوین رد کرد. تایید صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین می‌تواند خبری خوشایند برای بازار کریپتو باشد.

از طرف دیگر سناتور سینتیا لومیس که خود از حامیان بیت کوین و هولدر این رمز ارز است، قصد دارد لایحه‌ای جامع در خصوص قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال و روش اخذ مالیات در این حوزه ارائه کند.

اما آمریکا تنها کشوری نیست که با موضوع قانون‌گذاری رمز ارزها خبرساز شده است. اردوغان رییس جمهور ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی گفت که انتظار دارد کشورش با مدل جدید اقتصادی، جهشی رو به جلو داشته باشد و در اولین قدم، قانونی برای ترویج استفاده درست از رمز ارزها ارائه خواهد داد.

در هفته‌های اخیر ارزش لیر ترکیه نسبت به دلار آمریکا به شدت کاهش یافته است و همین امر موجب شده است تا شهروندان این کشور به خرید بیشتر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم و همچنین ارزهای فیات همچون دلار آمریکا روی بیاورند و دولتمردان ترک را به اخذ تصمیمات جدی وادارند.

در ایران نیز مقررات جدید تامین برق مراکز مجاز استخراج رمز ارز با استفاده از منابع تجدید پذیر منتشر شده است.  اولین مرحله از فرایند استخراج رمزارز با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، اخذ موافقت ساتبا (سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق) است به این معنی که نیروگاه غیردولتی تولید انرژی الکتریکی از منابع انرژی تجدیدپذیر که قصد دارد انرژی تولیدی خود را به استخراج رمزارز اختصاص دهد، باید دارای «قرارداد» با ساتبا باشد.

بازار بورس ایران نیز اول هفته را به خوبی پشت سر گذاشته است. شاخص کل بورس امروز ۲۶،۵۱۱ واحد (۱.۹۵٪) افزایش یافته است. شاخص کل فرابورس ۳۱ واحد افزایش یافت. شاخص کل هم‌وزن نیز ۴۱۵۶ واحد افزایش یافت و در محدوده ۳۶۱ هزار واحدی قرار گرفت.

قیمت آلتکوین‌ها چه تغییری کرده است؟

به نگاه به جدول قیمت ارزهای دیجیتال و بررسی تغییرات هفتگی آنها متوجه می‌شویم که بازار رمز ارزها کریسمس خوبی را پشت سر گذاشته است. قیمت اتریوم بالای ۴۰۰۰ دلار در حال نوسان است. بایننس کوین اخیرا فرآیند توکن‌سوزی فصلی خود را به صورت خودکار تغییر داده است. قیمت BNB با ۳٪ افزایش نسبت به هفته گذشته به ۵۴۶ دلار رسیده است.

دوج کوین نیز آخر سال با خبرهای خوشی همراه بوده است. بنیاد دوج کوین نقشه راه دوج کوین را منتشر کرده است و قرار است با کمک ویتالیک بوترین، استیکینگ DOGE توسعه یابد. قیمت DOGE با ۱۸٪ افزایش به ۰.۱۹ دلار رسیده است.

سندباکس یکی از رمز ارزهایی است که با ترند شدن متاورس و بازی‌های بلاکچینی طرفداران زیادی به دست آورده است. تیم سندباکس در توییتی اعلام کردند که دوره دوم رویداد آلفا (Sandbox Alpha) در سال ۲۰۲۲ اجرا خواهد شد. قیمت SAND اکنون با ۱۰٪ افزایش نسبت به روز گذشته به ۶.۷۶ دلار رسیده است.

شایان ذکر است قیمت تتر (USDT) در صرافی‌های داخلی رمز ارز در زمان نگارش این خبر معادل ۳۰،۰۴۵ تومان است. همچنین بیت کوین به قیمت ۱،۵۲۶،۱۶۱،۰۰۰ تومان خرید و فروش می‌شود. برای مقایسه قیمت ارزهای دیجیتال در صرافی‌های داخلی به این صفحه مراجعه کنید و بهترین نرخ خرید و فروش بیت کوین، اتریوم و سایر رمز ارزها را در صرافی‌های مختلف بررسی کنید.

قیمت ارزهای دیجیتال

نظر شما !!