کشته و زخمی شدن 29 مزدور عربستان در درگیری با نیروهای یمنی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین به نقل از رسانه‌های یمنی، منابع نظامی از کشته و زخمی شدن 29 تن از مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در درگیری با نیروهای یمنی در اطراف شهر مأرب خبر دادند.

بر اساس این گزارش، در پی پیشروی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جنوب شهر مأرب، مزدوران «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن متحمل خسارت‌های سنگینی شدند.

استان مأرب در مرکز یمن که دارای منابع نفتی و گازی است، 14 شهرستان دارد که طی یک سال گذشته و عمدتا طی ماه‌های گذشته 12 شهرستان آن به کنترل کامل نیروهای دولت صنعاء در آمده است. تنها دو شهرستان باقی مانده است؛ شهرستان «الوادی» (وادی عبیده) و شهرستان مأرب که مرکز استان به شمار می‌رود.

نیروهای ارتش یمن در دولت صنعا هفته‌های اخیر موافق شدند در یک عملیات غافل‌گیر کننده و از جایی که نیروهای دولت صنعاء فکرش را نمی‌کردند، رشته کوه البلق شرقی را دور بزنند و وارد شهرستان الوادی شوند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به‌جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.

تجاوز نیروهای ائتلاف عربی ـ آمریکایی به‌سرکردگی عربستان سعودی به یمن تاکنون موجب خلل در مقاومت مردم این کشور نشده است.

انتهای پیام/

 

نظر شما !!