کلاهبرداری اینترنتی به بهانه شب یلدا

معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فتا گفت: پرداخت وجه همزمان با دریافت کالا درب منزل از کلاهبرداری اینترنتی جلوگیری می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ سرهنگ پاشایی معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فتا گفت: تقویم‌هایی که ما به عنوان مناسبت در پلیس فتا آن‌ها را پیش بینی می‌کنیم شب یلدا یکی از شب‌هایی است که مجرمان سایبری روی آن حساب ویژه باز می‌کنند.

وی افزود: مجرمان با تبلیغات مختلف در فضای مجازی، عمدتا شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌های غیربومی با ایجاد صفحه یا کانال هرچیزی که مورد نیاز شما است تبلیغ می‌کنند.

‎سرهنگ پاشایی اظهار کرد: شما سفارش جنس می‌دهید در بهترین حالت پول شما را می‌گیرند و جنس را نمی‌آورند و در بدترین حالت هم شما را به درگاه جعلی موسوم به فیشینگ هدایت می‌کنند سرقت اطلاعات کارت بانکی و سپس خالی کردن کل حساب بانکی تان متصور است و هموطنان حتما مدنظرشان باشد خرید اینترنتی می‌توانید انجام دهید، اما به شرط این که همزمانی دریافت جنس، پرداخت وجه تازه باید اصالت جنس را هم مطمئن شوید و بعد از آن پول را پرداخت کنید.

‎وی ادامه داد: گزینه پرداخت در محل را بزنید که خیالتان راحت باشد و کارتی هم باشد که داخلش خیلی پول نباشد که اگر اتفاقی افتاد مشکلی پیش نیاید.

وی ضمن هشدار به مردم گفت: هموطنان عزیز آگاه باشید که فریب نخورید و حتما دریافت کالا و پرداختن وجه همزمان در محل را انتخاب کنید.


تماشاخانه


ببینید | این زن اوکراینی در خط مقدم جنگ از ۶۷ سگ نگهداری می‌کند
ببینید | این زن اوکراینی در خط مقدم جنگ از ۶۷ سگ نگهداری می‌کند

logo-vid


اگر دیدیم زنی کتک می‌خورد چه کنیم؟/ راه‌حل‌هایی که وجود دارد (فیلم)


logo-vid
فیلم های دیگر

15 سال پیش در چنین روزی

نظر شما !!