کمیته داوران انگلیس: بازهم اشتباه علیه آرسنال!/ دومین گل سریع تاریخ لیگ برتر خطا بود

به گزارش “ورزش سه”، فیلیپ بیلینگ با گلزنی در ثانیه نهم بازی آرسنال-بورنموث موفق شد دومین گل سریع تاریخ لیگ برتر را به نام خود ثبت کند. گلزنی بلافاصله پس از شروع مسابقه، روشی است که پیش از این نیز بورنموث بارها آن را امتحان کرده بود؛ از جمله در بازی مقابل فولام در چمپیونشیب فصل قبل. البته این تیم در حین اجرای نقشه یاد شده مقابل آرسنال مرتکب تخلفی شد که از دید داور و VAR دور ماند.

در لحظه شروع بازی به نظر می رسد که چند بازیکن بورنموث قبل از به صدا در آمدن سوت داور وارد زمین حریف شده اند؛ تخلفی که گراهام پل، داور سرشناس سال های قبل فوتبال انگلیس، معتقد است که کریس کاوانا و داوران VAR باید متوجه آن می شدند. آنها البته خوش شانس بودند که توپچی ها بازی را بردند تا اشتباه بزرگشان در نتیجه تاثیرگذار نباشد.

به این ترتیب به نظر می رسد که VAR یک بار دیگر آرسنالی ها را ناامید کرده باشد. چرا که نه تنها کریس کاوانا متوجه تخلف بازیکنان بورنموث در لحظه یاد شده نگردید بلگه همکاران او در اتاق VAR نیز از این تخلف آشکار به راحتی عبور کردند. این در حالی است که طبق گفته پل باید بازی متوقف و از نو آغاز می شد که در این صورت خبری از به ثمر رسیدن دومین گل سریع تاریخ لیگ برتر هم نبود.

داور سابق فوتبال انگلیس در این خصوص اضافه کرد: “کاوانا باید قبل از شروع حمله بورنموث و در همان ابتدا، متوجه تخلف بازیکنان این تیم شده و بازی را متوقف می کرد. این اتفاق در تعداد زیادی از بازی های رخ می دهد ولی کمتر پیش می آید که به یک گل در ثانیه دهم منجر شود، بنابراین خیلی به آن توجه نمی شد.”

نظر شما !!