کی برتر است، تراکتور یا استقلال؟/ ساپینتو و شاگردانش برای اعاده حیثیت می آیند

به گزارش ” ورزش سه”، نگاه دوباره به نوع بازی استقلال برابر تراکتور خیلی ها را اگر نام بازیکنان این تیم را نمی شناختند شاید به اشتباه بندازد و آنها را تیمی تازه تاسیس نشان دهد، تیمی که برای چند روزی دور هم جمع شدند و بازیکنانش شناخت زیادی از هم ندارند و قرار است در کنار هم به بلوغ تاکتیکی برسند. این ماحصل برررسی مجدد بازی استقلال در سرمای تبریز است. هرچند نباید از نمایش خوب و قابل دفاع تیم خمس نیز نباید غافل شد. گردش مناسب توپ ، پرس در تمامی نقاط زمین و عدم اجازه فرصت سازی به بازیکنان استقلال ، تراکتور رابه حق برنده بازی کرد، برنده ای که می توانست با نتیجه ای بهتر زمین بازی را ترک کند.
ساپینتو که افتتاحیه لیگ را به ژوژه مورایس سپاهان واگذار کرد و اختتامیه نیم فصل را به پاکو خمس تراکتور، شب سختی را در سرمای تبریز سپری کرد. تصاویر منتشر شده از او در جایگاه شیشه ای و عصبانیت همیشگی او نشان می دهد ساپینتو از شرایط تیمش  به شدت آشفته است. آسیب دیدگی های متعدد شاگردانش، اشتباهات فردی غیر قابل باور،  نبود انگیزه ، عدم حس مبارزه طلبی در زمین بازی امان تیم ساپینتو را در تبریز برید تا استقلالی که  نیمه دوم سختی را در تهران در برابر مس سپری کرده بود، در تبریز شانس را یار خود نبیبند و نه تنها سه امتیاز را به تراکتور بدهد، بلکه از صدر جدول پنج امتیاز عقب بیافتد و به رده چهارم جدول نزول کند.

1788768
مدافع عنوان قهرمانی که لیگ را با بشارت چهار عنوان قهرمانی سرمربیش شروع کرد، حالا از چرخه مدعیان خارج شده است و پنج روز دیگر باید در یکی دیگر از رقابت ها باز هم به مصاف تراکتور و پاکو خمس برود. نبردی حیثیتی و مهم برای ساپینتو برای گذر از این روزهای سخت و امتحانی سخت برای بازیکنانی که این روزها خودشان هم از نحوه فوتبالشان راضی نیستند.
جام حذفی ، جای اشتباه نیست و این ساپینتو و شاگردانش باید قبل از سوت آغاز بازی چند بار زمزمه کنند، آنها برای این که دل هوادارانشان را به دست بیارند، ناکامی در نیم فصل را جبران کنند و دوباره به ریل مدعیان لیگ برتر برگردند، باید تراکتور را از پیش رو بردارند. مصدومیت عارف غلامی ، مرادمند، جلالی ، رضاوند و این آخری محبی نیز برای هواداران استقلال مهم نیست. آنها از استقلال در این بازی برد می خواهند و ساپینتو می داند اگر این بازی را هم به خمس واگذار کند، شرایطش سخت تر از آن چیزی است که فکر می کند.
چاره کار چیست؟ 
تیم آنالیز استقلال و اتاق فکر این تیم چه برداشتی از بازی ضعیف این تیم در تبریز کرده است. خط هافبک قدرتمند تراکتور را با چه حربه ای در تهران باید از کار انداخت. ریکاردو آلوز آقای پاس گل های لیگ به همراه صفا هادی ، گوستاوو و رضا اسدی چهار عنصر میانی تبریزی ها بودند که 90 دقیقه توپ و میدان را در اختیار داشتند و اجازه هیچ کاری را به مردان میانی استقلال ندادند. ساپینتو چه حربه ای را در بازی حذفی دو تیم برای از کار انداختن این خط هافبک پرمهره تراکتور رو خواهد کرد.
عباس زاده به خط حمله باز خواهد گشت، قنبری پر روحیه به همراه محمدرضا عباسی تکنیکی هم گزینه های مجدد خمس برای حمله به خط دفاعی لرزان استقلالی که در تبریز دیدیم هستند.چه کسانی وظیفه خواهند داشت جلوی ایجاد فرصت را از این تیم پرمهره در خط میانی و حمله بگیرد.

1789087
این ها همه دغدغه های ساپینتو و کادر فنی استقلال نیست ، او برای رفتن به مرحله بعد رقابت ها باید به تراکتور گل بزند، استقلال که در سه بازی گذشته خود در جریان بازی موفق به گلزنی نشده است، سخت موقعیت ایجاد می کند، این بزرگترین مشکل تیمی است که در خط حمله از مهره های صاحب نام استفاده می کند، ولی فرصت گلزنی برای آنها ایجاد نمی کند.تیم تحت هدایت سرمربی استقلال در انتقال توپ به میانه میدان و خط حمله مشکل دارد، بعد از مصدومیت رضاوند در دیدار پرسپولیس حلقه اصلی میانه میدان آبی ها گم شده است و همه سرگردان در حال رفع مسئولیت در زمین مسابقه هستند. ساپینتو باید برای این نقطه زمین فکری بکند، شاید آمانوف بتواند مشکل او را حل کند، آمانوفی که مورد تائید سرمربی نیست ولی قابلیت های رفع این مشکل استقلال را دارد.

1788681
این مهمترین بازی ساپینتو و شاگردانش است، حس اعتماد بین هواداران و بازیکنان کمرنگتر از گذشته شده است، سرمربی دو بازی مهم در لیگ را به دو سرمربی خارجی واگذار کرده است، بازیکنان خشم هواداران را در شبکه های اجتماعی دیده و یا شنیده اند و تنها پنج روز وقت برای بازگشت اعتباری دارند که برای آن زحمت زیادی کشیده اند.
شاید این بازی یکی از مهیج ترین بازی های این چند ماهه اخیر از آب در بیاید، تراکتور برای تکرار برد بی حرف و حدیث و استقلالی ها  برای دفاع از اعتباری که برای آن عرق ریخته اند، پنج شنبه خوب فوتبالی را رقم خواهند زند.

محمدرضا تقی خانی

نظر شما !!