گزارش بلومبرگ: در سال ۲۰۲۲ میلیاردها دلار رمز ارز، توسط سازمان IRS ضبط می‌شود

به گزارش بلومبرگ، انتظار می‌رود سازمان خدمات درآمد داخلی ایالات متحده آمریکا (IRS) در سال آینده میلادی، میلیاردها دلار از دارایی‌های دیجیتال مورد استفاده در جرایم مالی را توقیف کند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، جیم لی (Jim Lee) رییس بازپرسی جرایم IRS اعلام کرد که به نتایج مهمی در سال ۲۰۲۱ دست یافته‌اند و توضیح داد در سال آینده جلوگیری از جرائم مالی در این زمینه با قدرت بیشتری صورت خواهد گرفت.

مصادره ۳.۵ میلیارد دلار در سال مالی ۲۰۲۱

مطابق با مقاله منتشر شده در وب‌سایت بلومبرگ، در سال مالی ۲۰۲۱، ۹۵٪ از دارایی‌های مصادره شده توسط سازمان مالیاتی آمریکا، دارایی‌های دیجیتال بوده‌اند.

مصادره دارایی‌های دیجیتال توسط IRS

به گفته جیم لی در سال میلادی جاری از ۳.۵ میلیارد دلار دارایی توقیف شده، بیش از ۱ میلیارد دلار آن به مهاجمان پروژه قدیمی فضای دارک‌نت «جاده ابریشم» اختصاص داشته است. به طور کلی گاهی از رمزارزها برای جرایمی مانند کلاهبرداری‌های اینترنتی، پولشویی، قاچاق مواد مخدر و فرار مالیاتی استفاده می‌شود.

جیم لی همچنین به قضیه کارمند سابق مایکروسافت اشاره کرد. در این پرونده از رمزارزها برای مخفی کردن ۱۰ میلیون دلاری که از شرکت دزدیده شده بود، استفاده شد.

نظارت بیشتر بر کسب و کارهای مبتنی بر رمزارزها

مطابق گزارش رسمی که در تاریخ ۲۵ نوامبر (۴ آذر) توسط IRS منتشر شده است، واحد تحقیقات جنایی، تمرکز اصلی خود را بر روی فعالیت‌های متن باز قرار خواهد داد. این آژانس برای محقق کردن این هدف در سال آینده، دیتاسنتر پیشرفته‌ای در ویرجینیای شمالی راه‌اندازی خواهد کرد.

بدین ترتیب انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۲، این سرویس به توقیف مقادیر بیشتری رمزارز بپردازد. این طرح در راستای قانون اخیر تایید شده توسط جو بایدن است که صرافی‌ها را ملزم به گزارش تراکنش‌ها به سازمان خدمات درآمد داخلی (IRS) می‌کند.

به نظر شما چه میزان از جرایم مالی که در آن‌ها از رمزارزها استفاده می‌شود، قابل ردیابی هستند؟

نظر شما !!