گل کنیا خطا بود / برهانی: افسوس می‌خورم محبی در جام جهانی نبود

به گزارش “ورزش سه”، حالا که امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی شده، یقیناً حمایت پیشکسوتان و قدیمی‌های فوتبال ایران را با خود دارد، به‌خصوص آن‌هایی که سابقه کار کردن با وی را دارند. مربیانی مثل آرش برهانی که به‌عنوان یک ستاره سابق نظر خوبی روی شروع کار او در تیم ملی دارد.  

او در این باره می‌گوید: «در مجموع بازی خوبی بود. تیم کنیا هم شبیه تیم‌هایی بود که در آسیا حضور دارند. یک بازی تدارکاتی خوب برای تیم ملی بود. نیمه اول یک مقدار بچه‌ها ناهماهنگ بودند؛ به‌خاطر بازیکنانی که به‌تازگی اضافه شدند. برای مثال، جهانبخش در بازی قبلی نبود و ترکیب یکی ‌دو‌ تغییر دیگر داشت. در نیمه دوم، تیم ملی توانست یک بازی هجومی و‌ خوب به نمایش بگذارد. کنیا هم آمده بود از ضدحملات استفاده کند و به نظرم گل‌شان هم خطا بود؛ ولی در ضدحملات گل هم‌ به ما زدند. مهم‌تر از همه این‌ها، این بود که تیم ملی توانست با برد از این بازی بیرون بیاید.»

بازیکن سابق تیم ملی در مورد گلزنی و درخشش محبی عنوان کرد: «به نظرم محبی خیلی خوب ‌و مؤثر بازی کرد. من افسوس می‌خورم این بازیکن با این کیفیت در جام جهانی حضور نداشت. خوشحالم برای این‌که خیلی خوب دارد کار می‌کند و  ناراحتم برای این‌که تیم ملی را در جام جهانی همراهی نکرد.»

برهانی در مورد رقبای ایران در دو بازی اخر و این‌که خیلی‌ها اعتقاد دارند تیم ملی باید با تیم‌های بزرگ‌تر بازی می‌کرد، گفت: «سبک ‌بازی  کنیا شبیه عراق، قطر و بحرین است. روسیه هم تیم خیلی خوبی بود. درست است چند بازیکن نداشت؛ ولی ما هم چند بازیکن نداشتیم. در این شرایط بد نبود؛ ولی برای این‌که تیم‌ ملی محک بخورد، فدراسیون باید تدارک‌ بازی با تیم‌های باکیفیت‌تر را ببیند.»
وی که با امیر قلعه‌نویی در استقلال کار کرده، در مورد این‌که او می‌تواند به تیم ملی کمک کند یا خیر، گفت: «آقای قلعه‌نویی را همه فوتبال‌دوستان می‌شناسند. کسی که ۲۰ سال است به بهترین شکل هر فصل را پشت سر می‌گذارد. مربی که به‌روز است و کاریزما دارد و خیلی می‌تواند کمک‌حال تیم ملی باشد. آقای قلعه‌نویی را همه می‌شناسند و نیازی به تعریف من نیست.»

برهانی در پایان در مورد نگرانی این روزهای استقلالی‌ها و طلب استراماچونی افزود: «هوادران استقلال برای اتفاق خیلی بدی که احتمال دارد بیفتد، استرس دارند و‌ امیدوارم در این چند ساعت که باقی مانده، خبر خوشحال‌کننده‌ای بشنویم. واقعاً فوتبال ملی ما هم تحت تأثیر قرار می‌گیرد؛ چون استقلال یک تیم بزرگ است و بازیکنان بزرگ و هواداران زیادی دارد. از لحاظ فوتبالی و مسائل اجتماعی کلی می‌تواند به جامعه ضربه بزند. امیدوارم به این موضوع ملی نگاه شود و‌ سریع‌تر این مشکل حل بشود.»

نظر شما !!