گل 40 متری ستاره اسپورتینگ به آرسنال/ رمزدیل در نقش سیمن: وقتی پدرو شوت زد، کجا بودی!

به گزارش “ورزش سه”، امشب آرسنال در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا میزبان اسپورتینگ لیسبون است و این توپچی‌ها بودند که تا دقیقه 62 بازی با گل گرانیت ژاکا در نیمه اول، از حریف پرتغالی پیش بودند؛ نتیجه‌ای که با توجه به تساوی 2-2 دیدار رفت، رای به صعود شاگردان میکل آرتتا می‌داد اما ناگهان یک شوت غیرمنتظره از پدرو گونچالوس، همه‌چیز را تغییر داد.

توپ در میانه زمین در اختیار آرسنالی‌ها بود که تعلل بازیکنان این تیم و پاسکاری نه چندان دقیق آنها باعث شد تا پدرو گونچالوس صاحب توپ شود و بعد از چند قدم پیشروی، متوجه فاصله گرفتن آرون رمزدیل از دروازه‌اش شد و از همانجا ضربه‌‌اش را راهی دروازه آرسنال کرد. رمزدیل تلاش کرد تا با واکنش سریع مانع از ورود توپ به دروازه شود اما دیگر دیر شده بود و یکی از زیباترین گل‌های فصل فوتبال اروپا وارد دروازه توپچی‌ها شد.

این گل احتمالا بسیاری را به یاد گل تاریخی نعیم، هافبک رئال ساراگوسا به آرسنال در فینال جام برندگان جام اروپا در سال 1995 انداخت. در آن دیدار بعد از اینکه دو تیم در وقت های قانونی به تساوی 1-1 رسیدند، کار به وقت‌های اضافی کشیده شد و بازی تا دقیقه آخر وقت‌های اضافی با همان نتیجه ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه 120، نعیم که در سمت راست زمین صاحب توپ شده بود، تقریبا از روی خط وسط زمین توپ را به سوی دروازه دیوید سیمن شوت کرد و توپ از بالای دست دروازه‌بان آرسنال وارد دروازه شد.
بعد از آن بود که طرفداران تیم‌های رقیب شعاری برای دیوید سیمن ساختند که در آن به طعنه از او می‌پرسیدند “وقتی نعیم شوت زد، کجای بودی؟” و بعید نیست با گلی که آرون رمزدیل دریافت کرده است، شعار مشابهی هم برای او ساخته شود.

چهره یکی از هواداران آرسنال که بلافاصله بعد از گل پدرو توسط کارگردان تلویزیونی به نمایش گذاشته شد. احتمالا خیلی از آرسنالی‌ها در بهت و ناباوری با این طرفدار جوان‌شان مشترک بودند. 
نظر شما !!