یادداشت| پیروزی بزرگ ملت و سلامی بر دولت کارآمد و انقلابی

گروه سیاسی پایگاه خبری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین ـ داود عامری طی یادداشتی پیرامون برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری نوشت: انتخابات، صریح‌ترین و پُرجلوه‌ترین میدان حضور و بهره‌مندی از حق ملی در تعیین سرنوشت خود است.

حق انتخاب مدیران عالی کشور، حقی است که بر اساس میثاق ملی ایران با پیروزی در انقلاب 57 به رهبری امام خمینی(ره) با تنظیم قانون اساسی بر اساس مردم‌سالاری دینی استوار گردید و به طریق برگزاری انتخابات‌های مختلف در طول 42 سال حیات انقلاب اسلامی، به بهترین شکل استقرار یافت، یکی از سرنوشت‌سازترین لحظه‌های تاریخی برای ملت ایران است که با حضور فعال خود شخصاً انتخاب می‌کنند که سکّان هدایت قوه مجریه را به چه فرد و اندیشه‌ای واگذار کنند.

لذا از آنجا که انتخاب حق مردم است و با حضور در پای صندوق‌های رای به جای یک کُنِش انفعالی و باری به هر جهت، فعالانه و هدفمند نحوه و تفکر اداره کشور را به مدت 4 سال به فردی با شرایطی که دوست دارند می‌سپارند، این یک پیروزی بزرگ برای ملت ایران است.

اما انتخاب 28 خرداد 1400 از زاویة دیگری نیز حائز اهمیت است که می‌توان عنوان پیروزی بزرگ بر آن برگزید. از مدت‌ها پیش و چندین ماه مانده به انتخابات، رسانه‌های بی شمار معاند خارج‌نشین و همراهان داخلی آنها، تمرکز خود را بر تحریم انتخابات گذاشته بودند.

آنها به تجربه دریافته بودند که هر فردی از هر جناحی که به ریاست جمهوری انتخاب می‌شود، روند کلی نظام همان است که بود و آنچه متفاوت‌تر از قبل می‌شود، سلیقه‌ها و دیدگاه‌های خردنگرانه در مسائل مختلف و مدیریتی کشور است.

لذا این بار از دوگانه‌سازی‌های بی فایده ناامید شده و می‌خواستند با تشویق مردم به عدم شرکت در انتخابات و پایین آمدن مشارکت مردم، مشروعیت نظام را زیر سؤال ببرند، اما این بار نیز مردم ایران نشان دادند که شرایط احساس کشور را بسیار بهتر از خیلی‌ها درک می‌کنند و کاری کردند کارستان.

نکته سوم در خصوص پیروزی بزرگ ملت ایران، اثبات ولایت‌مداری و هوش و گوش سپردن به رهبر معظم انقلاب است. در طی این مدت، رهبر معظم انقلاب با وجود حجم گسترده تبلیغات منفی دشمنان نظام، هیچ‌گاه از تشویق و ترغیب مردم به مشارکت در تعیین سرنوشت کشور باز نایستادند و از آغازین روزهای ورود کشور به فضای انتخاباتی، گام به گام و با ناکام گذاشتن هجمه‌های روانی دشمنان انقلاب ملت بزرگ ایران، آنها را امیدوارتر از گذشته برای حضور در پای صندوق‌های رأی دعوت کرد که نتیجه آن را پس از برگزاری انتخابات 1400 با وجود گرمای طاقت فرسای هوا در بسیاری از مناطق کشور و همچنین احتمال شیوع بیماری کرونا، شاهد بودیم.

اینک که مردم بزرگ ایران به آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی اعتماد کردند و امید و آرزوهای تحقق نیافته خود را در شعارهای عدالت‌خواهانه او دیده‌اند و با حضور گسترده در پای صندوق‌های رأی و سپردن سُکّان اجرایی کشور به سیدی از سلاله پاک خاندان رسول گرامی اسلام(ص)، به وظیفه خود عمل کرده‌اند، باید توجه داشت که از یک سو، همان‌طور که رئیس جمهور منتخب گفتند این اعتماد مردم، مسئولیت او و همراهانش را بیشتر کرده است.

مردم به وظیفه خود عمل کردند و حالا منتخبان مردم، بدهکار این حماسه بزرگ ملی هستند و ان‌شاءالله که با برنامه‌ریزی دقیق و عملیاتی به زودی شاهد کاهش مشکلات این ملت نجیب و حامی ولایت باشیم.

باید بدانیم که امروز منتخب ملت، رئیس جمهور همه است. چه آنهایی که به نامزد دیگری رأی داده‌اند و چه آنهایی که به هر دلیلی از جمله ناامیدی ناشی از تورم مداوم و کوچک شدن سفره‌های خود، از صندوق‌ها قهر کرده‌اند، لذا همگان وظیفه دارند از دولت حمایت کنند و با طیب خاطر بپذیرند که رئیس‌جمهور منتخب متعلق به همه جناح‌ها و اقشار ملت است و باید تلاش کنیم با همدلی و همراهی، دولت جدید را در تحقق اهدافش کمک کنیم. اتحاد همدلی و همراهی ملی با دولت منتخب بهترین ضمانت موفقیت است.

و در پایان سخنی نیز با رئیس‌جمهور منتخب داریم.

جناب آقای دکتر رئیسی، ضمن تبریک صمیمانه و آرزوی موفقیت، ملت ایران آینده روشن ایران اسلامی و فرزندان خود را در جنابعالی و برنامه‌های عدالت‌جویانه شما جستجو می‌کند. لذا امیدواریم دولت آینده در این فرصت پیش رو برای تحویل گرفتن سکان اجرایی کشور از رئیس جمهوری قبلی، با تهیه برنامه‌های عملیاتی با رویکردهای کوتاه مدت (با نگاه به مشکلات فرهنگی، اجتماعی و معیشتی مردم و سختی زندگی روزمره آنها)، میان مدت (با نگاه به ایجاد امید و رونق فضای کسب و کار و پیاده سازی عدالت اجتماعی و قطع دستان مفسدان)، بلند مدت (با نگاه به پایدار سازی و پیشرفت کشور با پیشران‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در دو حوزه داخلی و بین‌الملل)، جوانه‌های امید را در دل مردم به باور تبدیل نماید و نشاط و سر زندگی جامعه اسلامی روز به روز افزایش یافته و ایران اسلامی گام‌های محکم و استوار خود را در گام دوم انقلاب به سوی آینده روشن که همان تحقق تمدن نوین اسلامی است، بردارد. ان‌شاءالله

انتهای پیام/ر

نظر شما !!