یازدهمین تیر انگلیس هم به سنگ خورد/ بازگشت جام به خانه؟ شاید در سال شصتم!

به گزارش “ورزش سه”، یک سال بعد از این که انگلیس با شکست در فینال یورو، موفق به بردن جام به خانه نشد، هواداران این تیم امیدوار بودند شاگردان ساوت‌گیت در آماده‌ترین فرم بدنی خود، با جامِ قهرمانی از قطر برگردند. آنها اما برای یازدهمین بار از انجام این کار بازماندند.

انگلیس که قوانین فوتبال امروزی در آن تدوین شد و هوادارانش خود را صاحب فوتبال نوین می دانند، تنها یک بار موفق به فتح جام جهانی شده است. از آن سال -1966- که سه‌شیرها جام جهانی را فتح کردند تا به همین امروز، هواداران این تیم در هر دوره با شعار بازگشت جام به خانه کار خود را شروع می کنند ولی بعد از فینال آن دوره، انگلیس حتی موفق به صعود به دیدار فینال هم نشده است.

1966/ انگلیس برای اولین و آخرین بار قهرمان جام جهانی شد.

بعد از جام جهانی 1966، انگلیس طی 11 دوره از 14 دوره برگزار شده حضور داشت و بهترین مقامی که کسب کرده دو بار چهارمی بوده است. این تیم در قطر امید زیادی به پایان حسرت 56 ساله داشت اما با قبول شکست مقابل قهرمان دوره گذشته، از رسیدن به نیمه نهایی و طلسم‌شکنی بازماند.

به این ترتیب هواداران فوتبال انگلیس برای بازگشت جام به خانه باید چهار سال دیگر هم صبر کنند تا شاید در جام جهانی 2026 و در شصتمین سالگرد قهرمانی نوبرانه خود، کاپ قهرمانی را روی دستان کاپیتان تیم کشورشان ببینند.

نظر شما !!