یحیی- مورایس، دوئل ادامه دارد؛/ آزادی، میدان نبرد اپیزود سوم رولت روسی زرد و سرخ!

به گزارش “ورزش سه”، این فصل فوتبال ایران بسیار جذاب بوده چرا که سه تیم بزرگ لیگ یعنی پرسپولیس، استقلال و سپاهان از کیفیت فنی بالایی برخوردارند و در رقابت با یکدیگر هستند. سپاهان در این فصل با ژوزه مورایس رفت و برگشت استقلال را شکست داد اما تفکرات این سرمربی پرتغالی همچنان باعث باختن یحیی گل‌محمدی در دیدار رو در رو نشده است.

سپاهان و پرسپولیس در این فصل، رقابت تنگاتنگی با هم داشتند و نوسانات قرمزها در نیم فصل دوم با دو شکست مقابل فولاد و هوادار و همچنین تساوی خانگی مقابل آلومینیوم سبب شد، سپاهانی‌ها با بردهای متوالی، سه امتیاز از حریف قرمزپوش تهرانی خود پیش بیفتند.

این موضوع باعث شد پرسپولیس و سپاهان با شرایطی متفاوت پا به فینال زودهنگام جام حذفی در مرحله یک هشتم نهایی بگذارند. شاگردان یحیی از لحاظ روحی به این پیروزی نیاز داشتند و در دیداری که حتما باید یک تیم برنده از آن بیرون می‌آمد سرخ‌ها علی‌رغم جو زردپوش و دلهره‌آور نقش جهان، تیمی بودند که به آب و آتش می‌زدند و برنامه‌های متنوعی برای گلزنی داشتند و سه بار از حریف خود پیش افتادند و در نهایت این پیروزی دلچسب را کسب کردند.

این دومین تقابل ژوزه مورایس و یحیی گل‌محمدی با یکدیگر بود. آن‌ها پیش‌تر در هفته هشتم در همین ورزشگاه نقش جهان با هم دیدار کردند. در بازی‌ای که سکوها خالی بود و دو تیم از باخت مقابل هم واهمه داشتند، هیچ توپی از خط دروازه‌ها گذر نکرد.

اما این پایان ماجرای یحیی و مورایس نیست و دو تیم رقابت جذاب خود را تا ده هفته آینده به طور مستقیم و غیرمستقیم ادامه خواهند داد. بدون شک با این نتیجه در جام حذفی، لیگ برتر هم جذاب‌تر خواهد شد چرا که سپاهان با حذف زودهنگام در جام حذفی حالا تمام تمرکز خود را به لیگ معطوف می‌کند و از آن سو پرسپولیس نیز با تحمیل شکست سنگین به تیم قدرتمند سپاهان انگیزه بسیار زیادی برای پس گرفتن صدر جدول پیدا کرده است.

پرسپولیس و سپاهان یک بازی حساس دیگر در هفته بیست و سوم و این بار در ورزشگاه آزادی پیش رو دارند. مسابقه‌ای که می‌تواند حتی به عنوان فینال لیگ برتر نیز تعبیر شود و پیروزی در آن مسابقه ممکن است تیم برنده را در مسیر قهرمانی قرار دهد؛ البته در این بین از استقلال که مدافع عنوان قهرمانی و درحال حاضر هم امتیاز با پرسپولیس است نمی‌توان گذشت.

بدون شک مورایس از همین حالا در اندیشه انتقام خواهد بود و یحیی گل‌محمدی نیز برای پس گرفتن صدر جدول می‌جنگد. باید دید در نهایت حاصل کار این دو مربی و ادامه دوئل‌ جذاب‌شان چه خواهد بود.

نظر شما !!