یک نویسنده تاجیک: شاهد عقل، حکمت و درایت ایرانی در نمایشگاه کتاب هستیم

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران توانا، سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب، میزبان سفیر تاجیکستان و جمعی از شخصیت‌های خارجی بود. این مراسم در کمیته میهمانان ویژه در سالن تشریفات نمایشگاه با حضور حسین دیو‌سالار مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یاسر احمد‌وند رئیس نمایشگاه کتاب و علی رمضانی قائم مقام نمایشگاه برگزار شد.

نمایشگاه کتاب بهترین بستر برای نمایش فرهنگ ایرانی است

یاسر احمد‌وند معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حضور میهمانان خارجی در سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب برای ما بسیار حائز اهمیت است. از حضور میهمانان خارجی بسیار خوشحال هستم و امیدوارم که این دیدارها ادامه‌دار باشد. رنگ و بوی هر فرهنگ را با حضور در آن کشور می‌توان دریافت کرد. نمایشگاه کتاب بهترین بستر برای نمایش فرهنگ ایرانی است.

وی تصریح کرد: نمایشگاه کتاب در مساحتی وسیع، با حضور طیف وسیعی از مردم و با فرهنگ‌های مختلف برگزار می‌شود که در حقیقت فرهنگ ما را به نمایش می‌گذارد. امیدوارم فرصتی فراهم شود که ایران هم از برنامه‌های فرهنگی کشور‌های دیگر بازدید داشته باشد.کمیته میهمانان ویژه، منتظر ومشتاق شنیدن نظرات و انتقادات میهمان‌های عزیز است.

بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب امسال بسیار پرشور است

در ادامه حسین دیو‌سالار مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارائه آماری از کشور‌های شرکت کننده در نمایشگاه‌ از حضور میهمانان خارجی در سی و چهار‌مین نمایشگاه کتاب تقدیر و تشکر کرد و گفت: امسال بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب پر شورتر از هرسال برگزار شد و فعالیت‌های گسترده‌ای را در زمینه برگزاری نشست‌ها و گفتگو‌های فرهنگی فراهم کرد. از کشور تاجیکستان به طور ویژه تقدیر و تشکر کرد.

شاهد عقل، حکمت و درایت ایرانی در نمایشگاه کتاب هستیم

در پایان میرزا شکور‌ زاده از نویسندگان کشور تاجیکستان گفت: کشور‌های زیادی برای بازدید از فعالیت‌های فرهنگی در نمایشگاه کتاب شرکت کردند. سطح نمایشگاه کتاب تهران بسیار بالا نشان می‌دهد. در این نمایشگاه شاهد عقل، حکمت و درایت ایرانی هستیم و بنده نیز در تاجیکستان تمام فعالیت‌های نمایشگاه کتاب تهران را منتشر خواهم کرد.

پایان پیام/


نظر شما !!