۳ گام مهم برای رهایی از هک اینستاگرام

مجتبی پورموسوی

مدت زمان
مطالعه این
مقاله
3 دقیقه

هک,هک اینستاگرام 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشینسئو

آیا شک دارید که هکر ها به حساب اینستاگرام شما دسترسی پیدا کرده اند؟ در این مقاله به شما خواهیم آموخت برای رهایی از هک اینستاگرام چه باید کرد

اکانت اینستاگرامتان هک شده است؟ بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد؟

هک شدن اکانت اینستاگرام می تواند از ترسناک ترین اتفاقاتی باشد که برای یک فرد رخ می دهد؛ این موضوع زمانی ترسناک تر می شود که شغل شما و کسب و کارتان به شبکه های اجتماعی متکی باشد.

متاسفانه باید بدانید حساب کاربری اینستاگرام شما  می تواند در کمتر از ۱۰ دقیقه توسط هکرها در دسترس قرار گیرد؛ البته اگر موارد امنیتی را به خوبی رعایت نکنید.

هکرها چه کارهای انجام می دهند؟

برای رهایی از هک اینستاگرام باید اطلاعات لازم را دردسترس داشته باشید و بدانید هکر ها چه عملی را انجام می دهند.

  • گرفتن اطلاعات ورود شما به سیستم
  • عملیات Phishing

به این صورت که ایمیلی با محتوایات قانع کننده برای شما ارسال می گردد و همراه پیوندی (link) لینکی جعلی است، شما را به یک صفحه ساختگی و نمایشی از ورود به اینستاگرام هدایت می کند. در نتیجه زمانی که شما بر روی آن پیوند کلیک می کنید و اطلاعات ورود خود را که شامل username و cue است وارد می کنید؛ هکر آن ها را دریافت می کند. لطفا به لینک هایی که برای شما ایمیل می شوند اعتماد نکنید.

  • استفاده از نرم افزار های شخص ثالث

همیشه استفاده از اینگونه نرم افزار هایی که خواهان دریافت اطلاعات شخصی از شما می شوند را رد کنید.

اگر در شرایطی واقع شدید که احساس کردید اکانت اینستاگرام شما هک شده است؛ لازم است که به طور سریعاقدام به اعویض پسورد خود کنید. شما باید برای رهایی از هک اینستاگرام اقدامات لازم را انجام دهید.

۳ اقدام مهم برای زمانی که اکانت اینستاگرام شما هک شده است

اگر مشکوک شده اید که حساب کاربری اینستاگرام تان مورد هجوم هکرها قرار گرفته است؛ اینجا به شما برای رهایی از هک اینستاگرام می گوییم بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد.

1. استفاده از بازیابی اکانت اینستاگرام Account Recovery

برای این کار ابتدا روی لینکی که به طور مستقیم در اینستاگرام وجود دارد و متن forgot cue  کلیک کنید. سپس از شما شماره موبایل یا آدرس ایمیل می خواهد. پس از وارد کردن این اطلاعات، اینستاگرام ایمیلی را برای کمک به بازیابی اکانت ایسنتاگرام تان ارسال خواهد کرد.

متاسفانه گاهی هکرها به سرعت username و cue شما را تغییر می دهند. بنابراین این مواردی که در پاراگراف قبل گفته شد کار نخواهد کرد.

اما نگران نباشید؛ با ما در ادامه همراه باشید تا دو راه مهم دیگر را به شما بگوییم.

2. گزارش هک اکانت به اینستاگرام

اگر قادر نبودید به بازیابی یا همان ریکاوری پسورد اینستاگرام خود، راه بعدی یعنی گزارش هک شدن اکانت به اینستاگرام است.

در وب سایت اینستاگرام شما قادر خواهید بود تا فرمی را برای گزارش هک شدن به طور مستقیم به اینستاگرام ارائه دهید. در این فرم تمام اطلاعات اکانت خود را باید بنویسید؛ سپس روی دکمه My comment was hacked و پس از آن روی Request Support کلیک کنید.

وقتی از طرف اینستاگرام به شما پاسخ داده شود؛ از شما می خواهند تا هویت خود را جهت اقدامات امنیتی بعدی تایید کنید که روند کار به شکل زیر خواهد بود:

  • برای شما به طور مستقیم از طرف سایت کدی ارسال خواهد شد.
  • آن ها از شما می خواهند عکسی را از خود بگیرید که در آن تکه ای کاغذ را در کنار خود قرار داده اید و روی آن کاغذ کد ارسالی را نوشته باشید.
  • همچنین از شما خواسته می شود آدرس ایمیل اصلی یا شماره تلفنی که برای اکانت اینستاگرام خود استفاده می کردید را نشان دهید.
  • در پایان اینستاگرام با مقایسه عکس ارسالی شما و عکس اکانت اینستاگرام تان، اطمینان حاصل می کند این حساب کاربری مال شماست.

این راه یک روش مطمئن برای بازیابی اکانت اینستاگرام تان است. چرا که اساسا هیچ راهی برای هک این سیستم وجود ندارد.

3. بخش Login Activity اکانت خود را بررسی کنید

این بخش در settings اینستاگرام قرار دارد. در این قسمت اطلاعاتی در اختیارتان قرار گرفته می شود که می توانید از طریق آن متوجه شوید آیا فقط شما با استفاده از username و cue تان وارد اکانت اینستاگرام خود شده اید یا افراد دیگه با دستگاه های دیگر و در لوکیشن های مختلف وارد اکانت شما شده اند. در این بخش تاریخ ورود افراد هم علاوه بر لوکیشن آن ها مشخص می شود.

هک,هک اینستاگرام هک,هک اینستاگرام

اقداماتی برای جلوگیری و رهایی از هک اینستاگرام در آینده

این گام بسیار مهم است، چراکه شما می توانید از طریق آن احتمال هک شدن حساب کاربری اینستاگرام را به حداقل ممکن برسانید. تایید و رمز دو مرحله ای امکانی است، برای افزایش امنیت اکانت اینستاگرام شما که با نام انگلیسی Two-factor authentication نیز شناخته می شود.

ایمیل و شماره تلفن خود را در اینستاگرام بررسی و تایید کنید

این دو مورد جزو اولین اقداماتی است که هکر ها پس از ورود به حساب کاربری اینستاگرام شما آن ها را تغییر می دهند. برای مثال شماره موبایلی را وارد می کنند که فقط خودشان دسترسی داشته باشند.

اگر شماره تلفن یا ایمیل شما در اکانت تغییر کرده است؛ نخستین راه این است که آن ها را به حالت اولیه برگردانید و بعد به بخش های دیگر که مشکوک هستید مانند login activity سر بزنید.

رمز عبور خود را تغییر دهید

راه دیگری که وجود دارد تغییر رمز عبور یا همان پسورد اکانت اینستاگرام است. باید برای اکانت خود یک رمز عبور قوی انتخاب کنید. برای این منظور سایت هایی وجود دارند که به صورت آنلاین برای شما با توجه به کاراکتر هایی که مشخص می کنید پسورد تولید می کنند.

از اینکه ما را تا پایان این مقاله همراهی فرمودید ممنونیم. اگر نکته ای در این رابطه یا تجربه ای قبلی در رابطه با هک شدن اینستاگرام دارید؛ خوشحال می شویم تا در بخش دیدگاه ها آن را با ما و دیگر افرادی که علاقه مند به دانستن هرچه بیشتر در مورد این موضوع هستند؛ در میان بگذارید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید لغو پاسخ

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود

نظر شما !!