۴۸ ماهواره “اسپیس ایکس” و دو ماهواره “بلک اسکای” به مدار پرتاب شدند

به گزارش فرماندهی و به نقل از سی‌بی‌اس‌ فرماندهیز، موشک “فالکون ۹”(Falcon 9) شرکت “اسپیس ایکس”(SpaceX)، ۴۸ ماهواره اینترنتی “استارلینک”(Starlink) را به همراه دو ماهواره تصویربرداری از زمین شرکت “بلک اسکای”(BlackSky) به مدار زمین برد. این پرتاب، بیست و هفتمین پرتاب فالکون ۹ و رکورد جدیدی برای شرکت اسپیس ایکس به شمار می‌رود.

نخستین تقویت‌کننده فالکون ۹ که نهمین پرواز خود را انجام داد، این موشک ۲۲۹ فوتی را در روز پنجشنبه ساعت ۶:۱۲ EST بعد از ظهر، از سکوی شماره ۴۰ “پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال”(CCSFS) به آرامی به مدار پرتاب کرد.

هشت دقیقه و ۴۵ ثانیه بعد در مرحله دوم، محموله حاوی ۵۰ ماهواره به سلامت در مدار قرار گرفت. کمتر از یک ساعت بعد، دو ماهواره بلک اسکای و به دنبال آن، ۴۸ ماهواره استارلینک رها شدند.

در همین حال، تقویت‌کننده فالکون ۹ با موفقیت روی یک کشتی بدون سرنشین فرود آمد تا نود و ششمین بازیابی موفقیت‌آمیز اسپیس ایکس و هفتاد و سومین مورد آن در دریا را نشان دهد.

۴۸ ماهواره اسپیس ایکس و دو ماهواره بلک اسکای به مدار پرتاب شدند

اسپیس ایکس اکنون ۱۸۹۲ ماهواره استارلینک را پرتاب کرده است تا مجموعه‌ای از ماهواره‌های اینترنتی را در سراسر جهان پخش کند که برای ارائه خدمات پهنای باند به کاربران در هر نقطه از جهان طراحی شده‌اند.

دو ماهواره تصویربرداری بلک اسکای نیز به هشت ماهواره دیگر در مدار پیوستند و دو ماهواره دیگر قرار است در اواخر این ماه از فرماندهیزلند با یک تقویت کننده شرکت “راکت لب”(Rocketlab) پرتاب شوند. بلک اسکای، تصاویری با وضوح بالا را در اختیار کاربران تجاری و همچنین ارتش و سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا قرار می‌دهد.

انتهای پیام