۷ نکته انتخاب لباس مناسب برای دختر کوچکتان

لباس‌هایی که برای دختر بچه‌ها در بازار موجود هستند معمولا تنوع بیشتری از لباس پسر بچه‌ها دارند و شما می‌توانید انواع اسپرت و مجلسی آنها را انتخاب کنید. اگر شما در خرید و انتخاب لباس دختر کوچک خود حرفه‌ای شوید می‌توانید از آن لباس حتی برای مدت زمان بیشتری هم استفاده کنید. پس باید نکاتی را مد نظر قرار دهید تا بتوانید مناسب‌ترین و راحت‌ترین لباس را برای دختر کوچک خود انتخاب کنید که در عین حال زیبایی و کیفیت لارم را هم داشته باشد. بنابراین در ادامه مطلب ما را همراهی کنید.

  1. انتخاب سایز صحیح لباس کودک

شما در مرحله اول انتخاب لباس برای فرزند خود باید مطمئن شوید که سایز درست او را می‌دانید. زمانی که شما سایز درست کودک خود را بدانید حتی اگر او را برای خرید همراه خود نبرید به راحتی می‌توانید به تنهایی برای او لباس بخرید. این نکته مهم را نیز همواره باید در نظر بگیرید که دختر بچه‌ها همیشه در حال رشد هستند و البته این موضوع هم نباید موجب شود تا برای آنها سایزهای خیلی بزرگ بخرید. بهتر است همیشه متناسب با سایز انتخاب کنید زیرا تنگ بودن لباس هم موجب محدودیت حرکتی و ناراحتی برای بچه‌ها می‌شود.

  1. لطافت لباس کودک

نکته مهم دیگری که در انتخاب و خرید لباس بچه گانه ، و به خصوص برای دختر بچه‌ها باید مد نظر قرار دهید آن است که لباس بچگانه باید لطیف و نرم باشد. بچه‌ها در لباس‌هایی که زبر و ضخیم هستند احساس ناراحتی می‌کنند و تن آنها دچار سوزش و خارش می‌شود. بنابراین در انتخاب و خرید لباس نوزاد یا کودک دخترانه یا پسرانه در کنار توجه به مدل لباس کودک و مجلسی یا اسپرت بودن آن؛ جنس‌هایی را انتخاب کنید که پوست را آزار نمی‌دهند.

پارچه‌های نخی در این زمینه گزینه‌های خوبی هستند و پارچه‌های پنبه‌ای با پوست کودک سازگارتر هستند. در هنگام زمستان هم برای انتخاب لباس کودک بهتر است به سراغ لباس‌های گرمی بروید که کرک پس نمی‌دهند. این موضوع به خصوص در ارتباط با سویشرت و هودی دخترانه اهمیت دارد. انواع سویشرت زیپ دار و فانتزی یا دیگر لباس‌هایی که داخل کرک هستند و کیفیت خوبی ندارند برای خرید حتی با قیمت پایین گزینه‌های خوبی نیستند زیرا بدن کودک را آزار داده و به سرعت افت کیفیت پیدا می‌کنند. شما می‌توانید از انواع لباس گرم شیک و جدید مانند سویشرت دخترانه در رنگ های متنوع صورتی و مشکی با جنس بافت یا پشمی استفاده کنید که بدن کودک را اذیت نکرده و به سرعت هم کیفیت خود را از دست نمی‌دهد.

  1. توجه به درز لباس‌ها

در انتخاب لباس دختر دلبندتان باید کمی با وسواس بیشتری انتخاب کنید. برای مثال توجه به درزها نکته مهمی است که گاهی اوقات در دوخت بعضی از لباس‌ها به خوبی انجام نمی‌شود. آن دسته از لباس‌هایی که درزهای محکمی ندارند و دوخت آنها نامناسب است؛ کیفیت و ماندگاری کمتری داشته و بعد از چند بار شستشو کیفیت اولیه خود را از دست خواهند داد. پس درزها را به خوبی چک کنید.

  1. هزینه لباس

در هنگام خرید لباس نوزاد و کودک کم‌ترین موضوعی که اهمیت پیدا می‌کند باید قیمت لباس باشد. هیچ گاه کیفیت را فدای قیمت پایین لباس کودک نکنید. بنابراین کیفیت به دلیل رشد سریع بچه‌ها و حساسیت پوست و نازک بودن پوست آنها بسیار اهمیت دارد و بر قیمت ارجحیت دارد. لباس باکیفیت این امنیت خاطر را به شما می‌دهد که به جای هزینه کردن ده‌ها لباس شما می‌توانید چند دست لباس خوب را برای مدتها استفاده کنید. درواقع این انتخاب برای شما مقرون به صرفه‌تر خواهد بود و کودک شما هم اذیت نخواهد شد.

  1. نگهداری و پوشیدن راحت

بهتر است لباسی را که می‌خواهید انتخاب کنید به آسانی بتوانید از آن نگهداری کنید. این لباس‌ها باید به راحتی پوشیده شوند و به راحتی هم از تن خارج شوند. معمولا این نوع لباس‌ها دردسرهای کمتری هم دارند. درواقع راحتی در پوشیدن لباس برای شما هم کار را راحت‌تر خواهد کرد. همچنین لباسی را بهتر است انتخاب کنید که قابل شستشو در ماشین لباسشویی باشد. بنابراین دقت کنید که لباس مورد نظر شما این قابلیت را دارد یا خیر؛ وگرنه مجبور خواهید بود که با دست این کار را انجام دهید. همچنین باید دقت داشته باشید که با توجه به اینکه کودکان لباس‌های خود را زیاد کثیف می‌کنند؛ لباس‌هایی را انتخاب کنید که نیاز به اتو کردن نداشته باشند و به راحتی هم قابل شستن باشند. اگر درباره بهترین راه شستن لباس کودکان نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم روی این لینک کلیک کنید .

  1. توجه به فصل

نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که در انتخاب لباس باید آب و هوا و شرایط فصلی و جغرافیایی را هم در نظر بگیرید. برای مثال زمانی که شما در ماه بهمن به خرید می‌روید باید برای بهار هم چیزی انتخاب کنید. یا آنکه با توجه به حراج‌های آخر فصل برای زمستان آینده هم لباسی را بپسندید و بخرید. در هنگام خرید آنلاین هم بهتر است تمامی توضیحات یک محصول را به خوبی بخوانید. جنس پارچه، نوع لباس، یقه و غیره می‌تواند اطلاعات خوبی را در ارتباط با آن لباس به شما بدهد.

  1. توجه به زیپ‌ها و دکمه‌ها

لباس دختر بچه‌ها معمولا زیپ دار یا دکمه دار طراحی می‌شوند و اگر چه وجود دکمه‌ها و زیپ‌های رنگی ظاهر آنها را جذاب‌تر می‌کند اما باید مراقب سفت و خشک بودن آنها هم باشید. دکمه‌هایی که به راحتی کنده می‌شوند می‌توانند کودک شما را در خطر خفگی قرار بدهند. بنابراین باید از سفت بودن دکمه‌های لباس‌ها هر چند وقت یک بار مطمئن شوید و ترجیحا به سراغ لباس‌هایی با دکمه‌های فشاری بروید. در ارتباط با زیپ هم بهتر است حواستان به جنس زیپ باشد. معمولا انواع پلاستیکی زیپ‌ها امنیت و دوام بیشتری دارند و در این زمینه سر زیپ‌ها خطرناک‌ترین بخش لباس هستند که بهتر است از نوع پلاستیکی یا پارچه‌ای باشند.

نویسنده: وحیده امینی