100 واحد صنعتی راکد به چرخه تولید استان گیلان باز می‌گردد

محمدرضا عابدی محزون در گفت‌وگو با خبرنگار فرماندهی در رشت، با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای پایش واحدهای تولیدی راکد اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح صنعت‌یار بیش از 500 واحد تولیدی توسط گروه‌های جهادی سازمان بسیج مهندسین در گیلان عارضه‌یابی شد.

 مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی گیلان با بیان اینکه مشکلات احصاء شده واحدها در قرارگاه صنعتی خاتم‌الانبیا سپاه گیلان در حال پشتیبانی و مانع‌زدایی است افزود: با تشکیل این قرارگاه همه ظرفیت‌های اقشار بسیج سپاه برای حمایت از تولیدکنندگان به‌کار گرفته می‌شود.

وی گفت: با توجه به نامگذاری امسال از تحت عنوان “سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها” و با تأکیدات فرماندهی سپاه گیلان بر تحقق شعار سال و احیای صنایع استان، سازمان بسیج مهندسین با توجه به نیازسنجی انجام شده، رفع موانع این حوزه را دنبال می‌کند.

عابدی محزون با اشاره به اقدامات سازمان در این بخش افزود: در این راستا سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه استان گیلان برای رفع موانع موجود در جوامع صنعتی و جذب ایده‌های نوآورانه و خلاق مبادرت به تأسیس نخستین خانه استارت‌آپ بسیج مهندسین صنعتی کشور کرده است. 

وی عنوان کرد: پس از راه‌اندازی خانه استارت‌آپ شبکه مشاورین متشکل از متخصصین، نخبگان و اساتید دانشگاهی در قالب کارگروه‌های تخصصی با روحیه جهادی و تفکر بسیجی اقدام به ارائه مشاوره‌های تخصصی و کاربردی جهت رفع موانع موجود کرده‌اند.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان گیلان اظهار داشت: در راستا تحقق اهداف قرارگاه صنعتی خاتم‌الانبیا سپاه گیلان در  6 ماهه نخست امسال مشکلات و معضلات مربوط به بیش از 70 واحد صنعتی توسط کارگروه‌های سازمان تخصصی بسیج مهندسین صنعتی برطرف شد.

عابدی محزون با اشاره به ظرفیت سرشار بسیج برای رفع موانع تولید گفت: در صورت همکاری مسئولان استان این ظرفیت در سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان وجود دارد که موانع تولید بیش از 100 واحد صنعتی دیگر را برطرف کرده و این تعداد واحد تولیدی را به چرخه تولید بازگرداند.

انتهای پیام/614/ش