45 ماه حبس برای پرسنل نظامی آمریکا به اتهام افشای اسرار محرمانه پهپادی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین منابع خبری سه شنبه شب به وقت تهران گزارش دادند که یک تحلیلگر اطلاعاتی سابق نیروی هوایی آمریکا به اتهام افشای اسرار فوق محرمانه عملیات پهپادهای ارتش آمریکا به ۴۵ ماه حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» «دانیل هیل» از ایالت تنسی و تحلیلگر اطلاعاتی سابق نیروی هوایی  آمریکا به دلیل افشای اطلاعات کاملاً محرمانه درباره برنامه هواپیمای بدون سرنشین آمریکا به یک روزنامه نگار به ۴۵ ماه زندان محکوم شد.

دانیل هیل اظهار داشت که انگیزه وی برای این افشای اطلاعات محرمانه به یک خبرنگار تحقیقی کشته شدن غیر نظامیان در افغانستان به وسلیه پهپادها بود. قاضی دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده با اشاره به لزوم بازدارندگی دیگران از افشای اسرار دولتی گفت که دانیل هیل غیر از اشتراک اطلاعات طبقه بندی شده با این خبرنگار موارد اتهامی دیگری نیز دارد.

دادستان‌های آمریکا  استدلال کرده اند که هیل  که در اوت ۲۰۱۲ به افغانستان اعزام شد از اعتماد دولت آمریکا سو استفاده کرد در حالی که می‌دانست اسنادی که به اشتراک می گذارد باعث خسارت جدی  و در بعضی موارد سنگین به امنیت  ملی آمریکا می‌شود. دادستان‌های آمریکا گفتند، در نتیجه اقدامات هیل، شرورترین تروریستهای جهان اسنادی را بدست آوردند که توسط ایالات متحده به عنوان «محرمانه» و «فوق محرمانه»  طبقه بندی شده بود.

 

وظیفه هیل هنگام استقرار در افغانستان تعیین مکان برای حملات هواپیماهای بدون سرنشین و ردیابی سیگنال‌های تلفن همراه مرتبط با که شبه نظامیان افغانستان بود. هیل گفته است که هنگام تماشای فیم کشته شدن غیر نظامیان افغانستان احساس گناه می کرده است.

 تحقیق  اخیر  دانشگاه «براون» آمریکا در مورد تلفات غیر نظامیان افغانستانی در حملات هوایی آمریکا  نشان می‌دهد که  تلفات غیرنظامیان شدن یافته بود. تنها در سال ۲۰۱۹ در نتیجه حملات هوایی نیروهای آمریکایی ، ۷۰۰ غیرنظامی کشته شد ند.  در دوره «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا نیز  تلفات غیرنظامیان افغانستان در حملات هوایی  افزایش چشمگیری داشت.

انتهای پیام/


نظر شما !!