او از اخراج گریخت و به این‌جا رسید/ موریاسو انتقام کابوس تاریخی را از قطر گرفت

به گزارش “ورزش سه”، یک‌ روز بعد از شگفتی‌سازی عربستان که همراه بود با پیروزی ۲-۱ این تیم مقابل آرژانتین، در روز چهارم جام‌ یک مدعی دیگر توسط حریفی دیگر از آسیا نقره‌داغ شد. قهرمان داستان این بار ژاپن بود که با هدایت موریاسو یکی از مهم‌ترین بردهای تاریخ خود را مقابل آلمان کسب کرد.

سرمربی ۵۲ ساله ژاپن با تغییراتی که در نیمه دوم ایجاد کرد، آلمان مدعی را به زانو درآورده و بردی را رقم زد که حالا او را تبدیل به محبوب ترین چهره ژاپن کرده است.

همین یک سال پیش بود که متحمل شدن دو شکست در سه بازی نخست دور انتخابی، ژاپن را در آستانه از دست دادن سهمیه جام جهانی‌قطر قرار داد. در همان مقطع بود که فشار روی موریاسو به حداکثر رسید و بسیاری از هواداران و رسانه‌های خشمگین خواستار برکناری او بودند.

موریاسو و فدراسیون فوتبال ژاپن اما با تعهدی مثال زدنی‌‌ به همکاری خود تداوم بخشیدند و در نهایت موفق شدند سهمیه قطر را کسب کرده و با رقم زدن‌ چنین شروعی مقابل قدرتمندترین تیم گروه، حالا مدعی بالا رفتن هستند. حاصل این‌ اعتماد، چهره موریاسو بود که تغییراتش‌در عرض یکسال به اندازه تفاوت شرایط الان ژاپن در گروه H جام جهانی با وضعیت این‌تیم‌در پایان هفته سوم دور گروهی که فقط سه امتیاز داشتند، است.

موریاسو قطعا ته دلش به ۲۹ سال پیش در همین لوکیشن نیز می اندیشید. جایی که ژاپن در دیدار پایانی دور نهایی انتخابی جام جهانی ۱۹۹۳ در قطر در حالی که او را به علت مصدومیت در اختیار نداشت، ۲-۲ مقابل عراق متوقف شده و از صعود بازماند؛ هواداران ژاپنی از آن دیدار به عنوان کابوس دوحه یاد می کردند که حالا بعد از حدود ۳۰ سال توسط کسی جبران می شود که یکسال پیش کاربری در انتقاد از نتایج تیمش، خطاب به او گفته بود: “خواب شب ما را پس بده…”

نظر شما !!