دستور العمل‌های بهداشتی استفاده‌ دانشجویان از سلف سرویس اعلام شد

به گزارش فرماندهی، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بزرگترین و به روز ترین پایگاه خبری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ و یادگیری ماشین، بر اساس دستورالعمل اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و براساس طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا مصوب آبان ماه 1400 در صورت بازگشایی سلف ‌سرویس‌ها، تمامی مراجعه‌کنندگان به سلف‌سرویس‌ها می‌بایست حداقل دو دُز واکسن را دریافت کرده باشند. داشتن کارت واکسن الزامی‌ است.

همچنین برای استفاده از سلف‌سرویس، الزاماً فاصله‌گذاری حداقل دو متر از هر طرف به منظور صرف غذا برای مراجعه‌کنندگان بابد در نظر گرفته شود و با توجه به لزوم جلوگیری از ازدحام در سلف‌سرویس‌ها ضروری‌ست ورود افراد به داخل سلف‌سرویس‌ها در بدو ورود کنترل گردد.

بر اساس دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی برای بازگشایی سلف سرویس‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، فعالیت سلف‌سرویس منوط به وضعیت شیوع کرونا با رنگ‌بندی اعلامی از ستاد ملی مدیریت بیماری کووید-19 خواهد بود.

به گزارش مفدا، بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی کارکنان شاغل در آشپزخانه‌ها؛

– تمام شاغلان در رستوران و آشپرخانه می‌بایست دو دُز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند.

– همه‌ پرسنل در امر غذا می‌بایست کارت بهداشت صحت و سلامت را دریافت کرده باشند.

– سرو نمک، فلفل، سماق، شکر و آب آشامیدنی(در صورت مصرف) در بسته‌بندی‌های یک‌بار مصرف انجام گردد.

– عرضه‌ مواد غذایی به‌ویژه مواد غذایی فاقد بسته‌بندی یا بدون پوشش بهداشتی مناسب ممنوع است.

– توزیع مواد غذایی برابر با ضوابط بهداشتی صورت گرفته و متصدیان توزیع دارای وسایل حفاظت فردی از جمله ماسک و دست‌کش یک‌بار مصرف لاتکس باشند.

– تمام کارکنان مراکز موظف‌اند در محل کار از ماسک استفاده کنند و فقط زمان خوردن و آشامیدن به شرط رعایت فاصله فیزیکی، استفاده نکردن از ماسک بلامانع است.

– مدیران، متصدیان و مسؤولان موظف‌اند به شیوه‌ درست از ماسک استفاده کنند؛ به گونه‌ای که بینی و دهان کاملا پوشیده شود.

– محلول  ضدعفونی‌کننده‌ی دست با پایه‌ الکلی (60درصد) می‌بایست در نقاط در دسترس برای کارکنان و دانشجویان در سلف سرویس قرار گیرد.

انتهای پیام