سازوکار تامین خوابگاه های متاهلی دانشجویان در دست اقدام است

به گزارش فرماندهی، دکتر حمید رضا اشراقی در نخستین روز از همایش کشوری توانمند سازی علمی_فرهنگی رؤسا و کارشناسان ادارات مشاوره و سلامت روان دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: سازمان یونسکو در تقسیم بندی سرمایه‌های انسان‌ها می‌گوید در جوامع انسانی چند نوع سرمایه وجود دارد، سرمایه طبیعی، سرمایه مالی، سرمایه اجتماعی و سرمایه انسانی. ما نیز در حوزه ادارات مشاوره و سلامت روان در حال خدمت به دانشجویان علوم پزشکی، این سرمایه‌های مهم انسانی هستیم. دانشجویان ما در دانشگاه‌های علوم پزشکی به عنوان قشر فرهیخته، نخبه و اندیشمندی که به حق از بهترین دانشجویان مراکز آموزشی کشور هستند در حال تحصیل بوده و در عرصه‌های مختلف به ویژه در کرونا نشان دادند که دلسوزانه و جانانه همپای عزیزان ما در حوزه بهداشت و درمان و در کنار اساتید دانشگاه‌ها برای ارایه خدمت مطلوب به نیازمندان و مردم قرار دارند و این وظیفه من و شما را بسیار حساس‌تر و اثر گذارتر می‌کند.

 وی تاکید کرد: فشارهای دیگری نیز در جامعه ما وجود دارد، از جمله آینده شغلی دانشجویان، بیم و امیدهای آنها و مهاجرت دانشجویان که از مباحث جدی ما است.

اشراقی افزود:دانش‌افزایی و توانمند سازی عزیزانمان در ادارات مشاوره و سلامت روان در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور، علی‌رغم مهارت‌ها، تحصیلات و آگاهی که در شما وجود دارد، موجب دریافت خدمات مطلوب‌تری از سوی جامعه هدف شما می‌شود.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: اداره مشاوره و سلامت روان مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بر اساس آیین‌نامه شورای سیاست گذاری فعالیت‌های این اداره، بر خود واجب می‌داند در بحث توانمندسازی و برگزاری جلسات هم‌اندیشی با حضور شما عزیزان برنامه‌ریزی داشته باشد و این برنامه دو روزه بر همین اساس سعی دارد با رویکرد فرهنگی موضوعات را پی‌گیری کند.

به گزارش مفدا، مدیر کل دانشجویی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت یادآور شد: ابلاغ قانون «جوانی جمعیت و حمایت خانواده» از طریق مجلس و سیستم اجرایی کشور انجام شده است و به عنوان تکلیف قانونی از وزارت بهداشت، معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال آینده مطالبه می‌شود.

به گفته وی، قانونگذار دو تکلیف را بر اساس این قانون، برای معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت مشخص کرده است که اولین آن تامین خوابگاه‌های متاهلی دانشجویان بوده که ساز و کار آن در دست اقدام است. دومین وظیفه پیگیری دوره‌های آموزشی و راه‌اندازی موضوعات مشاوره با سرفصل ازدواج و تشکیل خانواده با رویکرد ایرانی و اسلامی است که امیدوارم خداوند توفیق دهد در این مسیر موفق باشیم.

انتهای پیام