عربستان به دنبال چهارمین پیروزی پس از جام جهانی

به گزارش ورزش سه، حدود 10500 روز از دیدار تیم ملی عربستان و هلند در جام جهانی 1994 که اولین حضور سبزها در این تورنمنت محسوب می‌شد، می‌گذرد و این تیم در این مدت پنج بار دیگر هم موفق به حضور در رقابت‌های جام جهانی شده است.

عربستانی در جام جهانی 1994 آمریکا، از 1998 فرانسه، 2002 ژاپن و کره جنوبی، 2006 آلمان،  2018 روسیه و 2022 قطر حضور داشته و مدتی پس از هر دوره از جام جهانی، با برگزاری یک اردو، بازی دوستانه‌ای برگزار کرده است.

پس از جام جهانی 1994 آمریکا و رویارویی مقابل تیم ملی سوئد در آخرین دیدار در این تورنمنت، تیم ملی عربستان در اولین دیدار خود پس از این رقابت‌ها، در دیداری دوستانه در الخبر به مصاف تیم ملی آمریکا رفت و این بازی با برتری 2 بر صفر تیم ملی عربستان که آن زمان هدایت آن بر عهده محمد الخراشی بود، به پایان رسید.

عربستانی‌ها آخرین دیدار خود در جام جهانی فرانسه را مقابل آفریقای جنوبی انجام دادند و پس از آن در یک بازی تدارکاتی مقابل تیم ملی تانزانیا قرار گرفتند که در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر پیروز شدند. در آن زمان هدایت تیم ملی عربستان بر عهده اتو ویتسر بود.

عربستان در جام جهانی 2002 ژاپن و کره جنوبی،‌ آخرین بازی خود را مقابل ایرلند انجام داد و پس از بازگشت از این مسابقات، اردویی را در جده ترتیب داد و یک بازی تدارکاتی با سوریه برگزار کرد. تیم ملی عربستان با هدایت جرارد وندرلم در آن دیدار به تساوی 1-1 رسید.

سبزپوشان عربستان در آخرین بازی در جام جهانی 2006 آلمان نیز برابر اسپانیا قرار گرفتند سپس در اولین بازی دوستانه خود پس از این تورنمنت، با هدایت مارکوس پاکیتا با نتیجه 1-0 بحرین را شکست دادند.

این تیم همچنین پس از دیدار با مصر در جام جهانی 2018 روسیه، با سرمربیگری خوان پیتزی به مصاف بولیوی رفت که این بازی با تساوی 2-2 به پایان رسید.

حالا عربستان که در حال حاضر اردوی خود را زیر نظر هروه رنار در جده آغاز کرده، در فیفادی ماه مارس، در دو بازی دوستانه برابر ونزوئلا و بولیوی قرار می‌گیرد و به دنبال این است که چهارمین پیروزی خود پس از ترک رقابت‌های جام جهانی را برابر ونزوئلا رقم بزند.

نظر شما !!