مستند داد و بیداد

مستند داد و بیداد

روایتی دردناک از شهر زنجان – مستند داد و بیداد

فیلمبرداری «مستند داد و بیداد» به کارگردانی «محمد قربانی » که روایتی از بیکاری ،فقر اجتماعی و اقتصادی در سطح استان زنجان است ، به پایان رسیده و این مستند پس از مراحل نهایی تدوین و صداگذاری، بزودی آماده نمایش می‌شود.

مستند داد و بیداد - کارگردان محمد قربانی
مستند داد و بیداد – کارگردان محمد قربانی

محمد قربانی درباره‌ی ساخت این مستند گفت: من اهل زنجانم ، دیدن بعضی صحنه ها در شهر کوچکی مثل زنجان واقعا آزار دهنده بود به همین خاطر سعی بر آن داشتم بتوانم صدای بی صدایان باشم .

تریلر فیلم مستند داد و بیداد را در اینجا می توانید مشاهده بفرمایید .

وی ادامه داد: در ابتدا سوژه من را به سمت بیان معضل بیکاری تحصیلکرده‌های جوان کشاند،سپس معظل اعتیاد و بنیان خانواده و سرچشمه ی همه ی مشکلات فقر … از هر لحاظ فقر …

محمد قربانی تصریح کرد: پس از شنیدن این اتفاق، این علامت سوال برای من ایجاد شد که چطور دانشجوی ممتاز دانشگاه و همسرش که لیسانس نقاشی است، باید بیکار و درگیر مشکلات اقتصادی باشند؟ و اینجا فساد اداری و گیرکردن در بروکراسی اداری خود را به چشم میزد .

این مستندساز با بیان این که هنگام فیلمبرداری متوجه نگاه ویژه ی برخی افراد به زندگی شده ، گاهی فردی با داشتن یک موتور سه چرخ قادر به اداره ی زندگی خود میشود و با جمع آوری زباله و فروش آن امرار معاش میکند . مردی که فوق لیسانس دارد …

وی در ادامه افزود: مادر یکی از خانواده ها به دلیل درگیری با بیماری سرطان یک بار با مرگ مقابله کرده و همسرش هم یک عمل جراحی سخت را پشت سر گذاشته است، با این وجود هر دو به شدت مقاوم هستند و همچنان به زندگی خود ادامه می‌دهند. .

به گفته محمد قربانی ، مستند 90 دقیقه‌ای «مستند داد و بیداد» با بهره‌گیری از فرم روایی، به بیان داستان این رنج اور زندگی در بحرانها در زنجان و بر بستر زندگی، امید و مرگ می‌پردازد.

این مستندساز با اشاره به زمان ساخت مستند «مستند داد و بیداد» گفت: من بیش از یکسال درگیر ساخت این مستند بودم و فیلمبرداری در چند مرحله انجام شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر مراحل پایانی تدوین و صداگذاری در حال انجام است و پس از تصحیح رنگ، این مستند آماده نمایش خواهد شد.

محمد قربانی وارد شدن به حریم خصوصی افراد در قالب مستند اجتماعی را کاری دشوار دانست و تاکید کرد: من با نمایش مستندهای گذشته‌ام و توضیحاتی درباره‌ی دلیل ساخت این مستند،

وی در پایان خاطرنشان کرد: «مستند داد و بیداد» مستندی انسانی است و فکر می‌کنم در جشنواره‌های خارجی بهتر دیده شود؛

مستند داد و بیداد به نحوی از خطوط قرمز شهر زنجان گذر کرده و نا گفتنی ها را به صورت کاملا عریان بیان نموده است .

محمد قربانی که یکی از نویسندگان و شاعران ترک زبان است حفظ اصالت و زبان مادری را برای خود کار واجبی میداند و طی این مصاجبه نیز به زبان ترکی صحبت کرده و اذعان داشت ، کسی که زبان مادری خود را ارج ننهد و قدر نداند ، قدر هیچ نعمتی را نخواهد دانست و ملتی که زبان مادری خود را فراموش کند در بزرگراه تمدن راه به جایی نخواهد برد .

عوامل تولید مستند «مستند داد و بیداد» عبارتند از: نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان :محمد قربانی ، فیلمبردار و نورپرداز: بهروز بادروج، صدابردار :سعید احمدی، صداگذاری و میکس: آرش اسحاقی، تصحیح رنگ: رضا تیموری تصویر بردار دوم میثم محمدی ، ناصر بیات ، رضا صدر عاملی و پریشا حسنی .

دانلود رایگان مستند داد و بیداد بدون سانسور با لینک مستقیم

دانلود رایگان مستند جنجالی داد و بیداد با لینک مستقیم با کیفیت بسیار خوب VCD و فرمت AVI تاریخ انتشار : ۱۳۸۲ | حجم: ۲۹۰ مگابایت | مدت زمان: ۱۰۵ دقیقه نام مستند: داد و بیداد | کارگردان: محمد قربانی کیفیت: VCD | فرمت ویدیویی: AVI خلاصه مستند: مستند داد و بیداد اولین ساخته …

دانلود رایگان مستند جنجالی داد و بیداد با لینک مستقیم

با کیفیت بسیار خوب VCD و فرمت AVI

 

تاریخ انتشار : ۱۳۸6 | حجم: ۲۹۰ مگابایت | مدت زمان: ۱۰۵ دقیقه
نام مستند: داد و بیداد | کارگردان: محمد قربانی
کیفیت: VCD | فرمت ویدیویی: AVI

خلاصه مستند:
مستند داد و بیداد اولین ساخته محمد قربانی است که در زمان خود توقیف اما هزاران بار از طریق اینترنت دانلود شده است. در این فیلم کارگردان با مصاحبه با دختران جوان و زنانی که به خاطر فقر و بیکاری و برای امرار معاش دست به تن فروشی زده اند سعی می کند این معزل اجتماعی را نقد و بررسی کند. بدون شک فیلم مستند داد و بیداد را می توان جنجالی ترین و بحث برانگیزترین فیلم مستند تاریخ سینمای ایران دانست.

Download Mostanad

پارت اول با حجم ۱۴۳ مگابایت | پارت دوم با حجم ۱۴۸ مگابایت

Download Faghro Fahsha

راهنمای دانلود:

پس از ورود به لینک دانلود، روی دکمه Free Download کلیک کرده و سپس دکمه Create Download Link را بزنید تا لینک مستقیم برای شما آماده گرد

نظر شما !!