پژوهشگر زنجانی برنده مدال برنز مسابقات بین المللی اختراعات ژنو سوئیس شد .

پژوهشگر زنجانی برنده مدال برنز مسابقات بین المللی اختراعات ژنو سوئیس شد

مسابقات ویژه ی  اعضای تایید شده فدراسیون جهانی مخترعین با حضور 750 اختراع از 35 کشور در ژنو سوئیس برگزار شد ، این مسابقات به دلیل پاندمی کرونا به صورت اینترنتی و در تاریخ 18 لغایت 20 جولای برابر با 27 الی 29 تیر ماه به صورت آنلاین برگزار شد .
اختراعات ارائه شده در این مسابقات توسط هیئت داوران بین المللی فدراسیون متشکل از 35 داور از 30 کشور مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفتند و در پایان اختراعات برتر مورد شناسایی شده و مورد تجلیل قرار گرفتند .

محمد قربانی ، نویسنده و پژوهشگر زنجانی که در این مسابقات توانسته مدال برنز را کسب کند در این باره گفت : در جریان این مسابقات کشورهایی همچون : آمریکا، کانادا، استرالیا، مراکش، ایران، قطر، انگلستان، لبنان، لهستان، چین و ….. حضور داشتند که هیئت داوران طی 3 روز به ارزیابی و بررسی اختراعات پرداختند .
این هیئت اختراعات را از جنبه های مختلف مورد ارزیابی قرار دادند که  ، نوآوری ، میزان تقاضای عمومی ، اقتصادی و مقرون به صرفه بودن ، کارایی و دوست دار محیط زیست بودن از اهم آنهاست .  اختراعات در 15 کلاس مختلف دسته بندی شدند که علوم کامپیوتر ، ماشین آلات و کشاورزی از پر تعداد ترین اختراعات داوری شده بودند .

محمد قربانی نویسنده و مخترع زنجانی دارای دو عنوان کتاب چاپ شده و چند اختراع در زمینه الکترونیک و کامپیوتر می باشد .

 

 

 

 

نظر شما !!