کانادایی‌ها یک پنالتی دیگر طلبکارند/ خشم دوباره از سیکازوه: او چرا اجازه داوری دارد؟

به گزارش “ورزش سه”، کانادا با ارائه یک نمایش قابل ستایش، با یک گل مقابل تیم مدعی بلژیک شکست خورد. این نتیجه در شرایطی رقم خورد که کانادا در لحظاتی که بازی بدون گل دنبال می‌شد، یک ضربه پنالتی را از دست داد.

اما مسائل حاشیه‌ای از جمله نحوه قضاوت جانی سیکازوه، داور اهل زامبیا، باعث عصبانیت شدید هواداران کانادایی شده است. در شرایطی که این قاضی پرحاشیه یک خطای پنالتی را به سود کانادا اعلام کرد، اما آنها معقتدند که یک پنالتی دیگر نیز طلب دارند.

در نیمه اول و در شرایطی که ادن هازارد قصد داشت با یک پاس رو به عقب یان فرتونگن را صاحب توپ کند، اما تایژن بیوکانن با تیزهوشی و از پشت مدافعین به حرکت درآمد و توپ را از زیر پای مدافع بلژیکی ربود.

در ادامه این فرتونگن بود که پس از برخورد با بازیکن کانادا، موجب سرنگونی او شد اما کمک داور در اقدامی عجیب، آفساید بیوکانن را اعلام کرد. این در شرایطی بود که در تصاویر تلویزیونی نیز مشخص بود هازارد با پاس رو به عقب، مرتکب یک اشتباه بزرگ شده و هنوز دلیل اعلام این آفساید مشخص نیست. نکته عجیب‌تر اینکه حتی اتاق VAR نیز به این صحنه ورود نکرد.

این اتفاق در شرایطی رخ داد که سیکازوه تنها 10 ماه پس از اتفاقات جنجالی در رقابت های جام ملت های آفریقا، در تورنمنت بزرگی مانند جام جهانی مشغول قضاوت شد و به نظر می‌رسد باز هم او و دستیارانش مرتکب یک اشتباه بزرگ شده‌اند.

این لحظه برخورد پای فرتونگن با پای بیوکانن است. داور این صحنه را آفساید اعلام کرد اما به وضوح مشخص است که هازارد با پاس رو به عقب مرتکب اشتباه شده بود. هر چند که بیوکانن، پشت مدافعان و در موقعیت آفساید حضور داشت ولی پاس را بازیکن بلژیک به او داده بود و نه یار هم‌تیمی. در نتیجه این صحنه آفساید نیست.

این داور در جریان دیدار تیم های مالی و تونس در دقیقه 85 به نشانه پایان بازی در سوت خود دمید و پس از اینکه توسط بازیکنان، کادرفنی و کمک‌هایش متوجه این اشتباه بزرگ شد، بازی را از سر گرفت اما دوباره و در دقیقه 89 سوت پایان بازی را به صدا درآورد که این مسئله با واکنش های فراوانی همراه شد.

هواداران کانادا در فضای مجازی نیز به شدت نسبت به قضاوت سیکازوه در بازی شب گذشته تیم ملی کشورشان برابر بلژیک انتقاد کرده و بسیاری نیز این سوال را مطرح کرده‌اند که چگونه به این داور اجازه قضاوت داده می‌شود؟

استوارت هولدن، کارشناس فاکس اسپورت نیز پس از صحنه سرنگونی تایژن بیوکانن در محوطه جریمه بلژیک گفت:به نظر می‌رسد که بین داور و اتاق VAR یک تماس از دست رفته وجود دارد! کانادا باید یک ضربه پنالتی دیگر  هم صاحب می‌شد.

الکسی لالاس، همکار او در این شبکه آمریکایی نیز اضافه کرد: این اتفاق خیلی مضحک بود. شگفت‌انگیز است که کانادایی‌ها در این بازی شکست می‌خورند.

بازیکنان کانادا که این تصمیم سیکازوه را باور ندارند، در تلاش هستند تا به او بفهمانند پاس را هازارد داده است. هنوز مشخص نیست که چرا در این صحنه، داور اتاق VAR دخالت نکرده است.
نظر شما !!